У столиці відкрили відремонтований пам’ятник засновникам Києва

Зі скульптур було видалено старий бетон і замінено на новий, а також замінено внутрішній каркас пам’ятника та вкрито його антикорозійною сумішшю.

У столиці урочисто відкрили відреставрований пам’ятник засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь.

У заходах взяли участь Київський міський голова Леонід Черновецький, його заступники, а також представники Печерської райдержадміністрації, колишній мер столиці Валентин Згурський, за часів якого було встановлено цей пам’ятник.

На церемонії відкриття відреставрованого пам’ятника виступив Черновецький, який сказав, що реконструкцію здійснено у найкоротші терміни.

За його словами, повністю зі скульптур було видалено старий бетон і замінено на новий, а також замінено внутрішній каркас пам’ятника та вкрито його антикорозійною сумішшю. Крім того, здійснено реставрацію всіх чотирьох фігур та замінено ряд елементів.

Міський голова також звернув увагу на те, що в ході відновлення пам’ятника проведено роботу з відновленню фонтанів, а також замінено окремі гранітні плити подіуму пам’ятника засновникам Києва.

"Я можу з упевненістю сказати, що пам’ятник простоїть багато-багато років", - сказав Черновецький.

В інтерв’ю журналістам начальник Головного управління охорони культурної спадщини КМДА Руслан Кухаренко повідомив, що новий бетон, який залито у фігури Кия, Щека та Хорива, має гідроізоляційні властивості, на відміну від старого, і завдяки цьому не буде деструктуруватися. У пам’ятнику зроблено дренаж, через який уся волога, яка накопичуватиметься в ньому, стікатиме у басейн.

Кухаренко також додав, що пам’ятка реставрована в тому матеріалі, в якому автентично вона була збудована, як цього вимагає законодавство. За його інформацією, реставраційні роботи коштували 4 млн грн.

Нагадаємо, 23 лютого з невідомої причини частково обвалився пам’ятник засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либіді. Було зруйновано частину човна з фігурами братів Щека і Хорива.

Мер столиці Леонід Черновецький доручив відновити пам’ятник засновникам Києва до 20 травня 2010 року.

Пам’ятник на честь засновників Києва було встановлено у 1982 році - до 1500-річчя міста.

Читайте також:

На символ Києва претендує зелена жаба

У Києві відновили пам'ятник засновникам міста

Колесніков відкриє в Одесі пам’ятник донецьким шахтарям

На Прикарпатті пам’ятник радянському льотчику здали на металобрухт

У столиці відкрили відремонтований пам’ятник засновникам Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: