У столиці відкрили відремонтований пам’ятник засновникам Києва

Зі скульптур було видалено старий бетон і замінено на новий, а також замінено внутрішній каркас пам’ятника та вкрито його антикорозійною сумішшю.

У столиці урочисто відкрили відреставрований пам’ятник засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь.

У заходах взяли участь Київський міський голова Леонід Черновецький, його заступники, а також представники Печерської райдержадміністрації, колишній мер столиці Валентин Згурський, за часів якого було встановлено цей пам’ятник.

На церемонії відкриття відреставрованого пам’ятника виступив Черновецький, який сказав, що реконструкцію здійснено у найкоротші терміни.

За його словами, повністю зі скульптур було видалено старий бетон і замінено на новий, а також замінено внутрішній каркас пам’ятника та вкрито його антикорозійною сумішшю. Крім того, здійснено реставрацію всіх чотирьох фігур та замінено ряд елементів.

Міський голова також звернув увагу на те, що в ході відновлення пам’ятника проведено роботу з відновленню фонтанів, а також замінено окремі гранітні плити подіуму пам’ятника засновникам Києва.

"Я можу з упевненістю сказати, що пам’ятник простоїть багато-багато років", - сказав Черновецький.

В інтерв’ю журналістам начальник Головного управління охорони культурної спадщини КМДА Руслан Кухаренко повідомив, що новий бетон, який залито у фігури Кия, Щека та Хорива, має гідроізоляційні властивості, на відміну від старого, і завдяки цьому не буде деструктуруватися. У пам’ятнику зроблено дренаж, через який уся волога, яка накопичуватиметься в ньому, стікатиме у басейн.

Кухаренко також додав, що пам’ятка реставрована в тому матеріалі, в якому автентично вона була збудована, як цього вимагає законодавство. За його інформацією, реставраційні роботи коштували 4 млн грн.

Нагадаємо, 23 лютого з невідомої причини частково обвалився пам’ятник засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либіді. Було зруйновано частину човна з фігурами братів Щека і Хорива.

Мер столиці Леонід Черновецький доручив відновити пам’ятник засновникам Києва до 20 травня 2010 року.

Пам’ятник на честь засновників Києва було встановлено у 1982 році - до 1500-річчя міста.

Читайте також:

На символ Києва претендує зелена жаба

У Києві відновили пам'ятник засновникам міста

Колесніков відкриє в Одесі пам’ятник донецьким шахтарям

На Прикарпатті пам’ятник радянському льотчику здали на металобрухт

ВідеоУ столиці відкрили відремонтований пам’ятник засновникам Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: