У суботу розпочався Успенський піст

14 серпня починається Успенський пост, який триватиме два тижні: не дозволяється вживати в їжу м'ясні, молочні та рибні продукти.

Єдиний з присвячених Божій Матері постів - Успенський - починається в суботу. У цей день православні святкують Медовий Спас або свято Маковія, яке в церковному календарі називається днем семи мучеників Маккавеїв.

Він встановлений на згадку Успіння (кончини) Богородиці в 48 році нашої ери.

За строгістю дотримання Успенський пост прирівнюється до Великого - у найближчі два тижні не дозволяється вживати в їжу м'ясні, молочні та рибні продукти. У суботу і неділю дозволено рослинне масло, і тільки один раз за весь пост дозволяється вживати рибу - у свято Преображення Господнього.

У тексті Біблії не йдеться про місце і обставини смерті Діви Марії. Там лише сказано, що після кончини Христа апостол Іоанн узяв її на піклування. Проте існують свідчення отців Церкви перших століть християнства.

Переживши свого Сина Ісуса на пару десятиліть (точний вік успіння Богородиці не встановлено), Діва Марія провела всі ці роки в подвигах молитви та посту. Одного разу під час молитви на місці вознесіння Христа їй явився архангел Гавриїл, який повідомив, що через три дні вона відійде до Бога.

Попрощатися з Богородицею до Єрусалиму прибули всі апостоли, які в той момент проповідували в різних країнах. Після земної кончини Божої Матері вони віднесли труну з її тілом у Гефсиманію і поховали її в печері, заваливши каменем.

Читайте також:

Складено рейтинг областей України, які "потонули у смертних гріхах"

Чоловіки та жінки грішать по-різному

На Луганщині школярка скоїла суїцид після уроку християнської етики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: