У суді, де "колядував" Зварич, знайдено мільйонні зловживання

Співробітники Львівського апеляційного адмінсуду незаконно отримували премії, купували комп'ютери та ремонтували своє приміщення.

Контрольно-ревізійне управління у Львівській області виявило низку зловживань у фінансово-господарській діяльності Львівського апеляційного адміністративного суду, який очолював скандальний екс-суддя Ігор Зварич.

За повідомленням прес-служби львівської КРУ, позапланову ревізію окремих питань фінансової діяльності адмінсуду було проведено відповідно до постанови Печерського суду Києва.

Під час ревізії зокрема було встановлено, що працівники суду отримали зайві щомісячні премії на суму в понад 537 тисяч гривень. До державних цільових фондів було сплачено зайвих 194,5 тисячі гривень нарахувань.

Згідно з діючим Положенням щодо порядку нарахування зарплати, преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам Львівського апеляційного адмінсуду, розмір місячної премії може становити від 10 до 100 відсотків нарахованого місячного заробітку. Проте в 2008 році нарахована працівникам суду премія сягала навіть 200 відсотків місячного заробітку.

Також всупереч чинному законодавству щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти було укладено три договори стосовно закупівлі послуг з поточного ремонту приміщень, проектно-кошторисної документації та меблів на загальну суму 1587,7 тисячі гривень. За ці послуги на час ревізії вже було виплачено 788,5 тисячі гривень державних коштів.

Крім того, КРУ виявила незаконні та нецільові видатки на суму 151,6 тисячі гривень: без відповідної постанови президії суду, на основі одного лише наказу його голови у квітні 2008 року суддям було нараховано премію на загальну суму 54,5 тисячі гривень. Працівникам було виплачено понад 45 тисяч гривень зайвих відпускних. Підрядній організації за проведений ремонт приміщень суду зайво сплачено майже 16 тисяч гривень. Внаслідок завищення процентної ставки було зайво перераховано понад 7 тисяч гривень у Пенсійний фонд тощо.

Ревізори встановили також інші порушення фінансової дисципліни. Зокрема, за даними бухгалтерського обліку суду не рахувалося змонтоване у підвальному приміщенні адмінбудинку котельне обладнання та встановлені в приміщеннях суду світильники. Їхня вартість, відповідно до проведеної оцінки, становила 84,6 тисячі гривень.

Не було оприбутковано проектно-кошторисну документацію загальною вартістю 11,9 тисячі гривень. Натомість вартість безкоштовно отриманих від Державної судової адміністрації України комп’ютерів та програмно-апаратних комплексів було завищено на 38,7 тисячі гривень.

Відповідно до вимог законодавства, до суду було застосовано фінансові санкції – зупинено його операції з бюджетними коштами. Матеріали ревізії КРУ передала до Генеральної прокуратури.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Генпрокуратура порушила справу проти на той час голови Апеляційного адміністративного суду Львова Ігоря Зварича за хабарництво в особливо великих розмірах.

Під час обшуку в Зварича вдома знайшли більше мільйона доларів та 2 мільйони гривень, а також нотатки, де було записано, які судові рішення замовлено.

9 березня Ігоря Зварича затримали у Львові та перевезли до Києва. 23 березня Апеляційний суд Київської області вирішив залишити Зварича під вартою. Зараз він перебуває у Львівському СІЗО.

ГПУ також підозрює у хабарництві дружину Ігоря Зварича Оксану, яка працює у Львівському апеляційному господарському суді.

Прокуратура підозрює, що дружина Зварича записувала всі рішення Львівського апеляційного адмінсуду, за які бралися хабарі, до спеціального зошиту, тобто, була пов'язана з незаконною діяльністю, в якій підозрюють її чоловіка.

Читайте також:

Дружину екс-судді Зварича підозрюють у хабарництві

Проти судді-хабарника Зварича порушили ще одну справу

СБУ знайшла ще одного хабарника в суді, де "колядував" Зварич

Екс-суддю Зварича перевезли до Львівського СІЗО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: