Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Сумах батьки почали відмовлятися від щеплень через моторошні ускладнення в дітей

Жителі міста нарікають на якість індійської вакцини, однак медики просять не панікувати.

У Сумах після щеплення 2-річну дитину ледь довезли до лікарні, бо через важку реакцію на вакцину дівчинка почала задихатися. І це не єдиний випадок ускладнень: у соцмережами ширяться світлини з незрозумілими висипами на тілі, що з'являються після щеплень, а батьки нарікають на якість вакцини індійського виробництва, яка віднедавна надійшла в поліклініки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ми схопили ось так із ліжка, ще поліція зупинила – чоловік вибіг, каже: у мене дитина в машині задихається! І вони нам допомогли", - розповіла мама дівчинки Ірина Соловйова. Ускладнення в її доньки почалися через три години після щеплення. Юля почала кашляти, скаржитися на біль у горлі, у неї піднялася температура. У лікарні дитині діагностували бронхіт, швидко ввели якийсь препарат і дихати стало легше. Наступні два тижні їй лікували бронхіт та герпес. Медики запевняли, що то була нормальна реакція на вакцину від коклюшу, дифтерії та правця.

Відео У Сумах батьки звинувачують вакцини індійського виробництва у хворобах дітей

Світлини та історія іншої сумської матусі викликали справжню хвилю паніки в соцмережах. Внаслідок щеплення в дитини зник імунітет, слизові оболонки були вражені від горла до кишківника, рот вкрився гнійними ранами, котрі виявилися герпесом. Про те, що вакцина індійського виробництва вкладає дітей на лікарняні ліжка, тепер гуде чи не все місто. Люди вже почали відмовлятися від щеплень.

Медики ж запевняють, що нічого страшного в індійській вакцині немає. "Реакції – це гарно, це нормально, це є імунна відповідь на вакцину", - переконує в.о. заступника головного лікаря Сумської міської дитячої лікарні Лариса Сергеєва. Нова вакцина складніше переноситься дітьми, ніж європейська, яка була раніше, але вона формує доволі стійкий імунітет на хвороби."Вона повноклітинна, і в самій клітині коклюшних антигенів набагато більше, ніж в безклітинній вакцині, тому і реакцій більше", - пояснює Сергеєва.

Розміщені в інтернеті світлини медики з вакцинацією не пов'язують. Називають реакцію організму дитини розвитком інфекції від уже наявної рани. Щодо паніки батьків та відмови од щеплень – наводять офіційну статистику. Із понад тисячі щеплених за місяць дітей у Сумах з ускладненнями шпіталізували лише трьох. Тож батьків просять не панікувати і продовжувати планові щеплення.

Раніше у серпні в Сумах 7-річний хлопчик помер після ін'єкції, яку вкололи в дитячій поліклініці. До медзакладу дитину привела мати, щоби лікувати кашель. До слідчих дій залучили Державну службу України з лікарських засобів, яка видала розпорядження про тимчасову заборону реалізації медпрепаратів відповідної серії та виробника, які призначалися дитині. Заборона стосується розчину "Натрію Хлориду", "Дексаметазону Фосфату", "Но-шпи", "Новокаїну" та порошку для розчину для ін'єкцій "Цефотаксиму", на який у хлопчика, як припускають родичі, і була алергія.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Що потрібно знати про вакцинацію дітей, інфографіка

Що потрібно знати про вакцинацію дітей, інфографіка,  частина 2,

Залиште свій коментар

Вибір редакції