Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Сумах ОВК скаржаться на велику кількість помилок у протоколах

Багатьох членів комісій довелось добирати в останню мить.

У Сумах, щоби здати протоколи, голови дільничних комісій чекали по п'ять годин. Тоді як на минулих президентських виборах приймання документації завершували ще вночі, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

У довжелезній черзі на східцях, столах та коробках із бюлетенями облаштувалися зморені голови виборчих комісій. Перші протоколи сюди почали звозити ще о пів на одинадцяту вечора.

Люди стомлено тупцяють, скаржаться на незручності – у окрузі навіть не розставили стільці, на яких могли б вмоститися стомленні члени комісії. Кому несила стояти у задушливому коридорі – чекають на вулиці, на ногах вже добу. Настрій, кажуть, істеричний, але веселий.

Відео У Сумах голови дільничних комісій чекали по 5 годин, аби здати протоколи

На більшості окружкомах аж до опівдня шикувались черги. У Сумах, аби здати протоколи, голови дільничних комісій чекали по 5 годин. Тоді як на минулих президентських виборах прийом документації завершували ще вночі.  Що завадило нині – у сюжеті.  

У Сумах голови дільничних комісій чекали по 5 годин, аби здати протоколи

Цього разу замість одного – два протоколи. Більше часу треба на опрацювання. В середньому 15 хвилин на одну дільницю. Й чимало повертають на доопрацювання.

"Прийняли 67 протоколів, із них 10 відправили на уточнення", - розповідає член окружної виборчої комісії Олександр Целбунов.

В ОВК пан Целбунов працює вже тринадцяті вибори. Такої кількості помилок, скільки нині бачить в протоколах, не пригадує. Все тому, каже,  що членів дільничних комісій не вистачало і набирали останньої миті, поспіхом.

"Ми вимушені були добирати 87 осіб практично з вулиці", - каже Целбунов.

Так було і з 21-річним Максимом. У Сумах він - наймолодший голова дільничної комісії.

"Був у шоці, коли мені зателефонували із окружної і сказали: добрий день, ви – голова комісії. Я такий - ууууу, що мені робить", - ділиться голова комісії Максим Кальченко.

Каже, без досвіду було дуже важко та гадає, що впорався. Наступного разу працювати на виборчій дільниці точно не піде.

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. Причиною їхнього проведення стало те, що на інавгурації президент України Володимир Зеленський заявив, що розпускає Раду VIII скликання через формальну відсутність коаліції від 2016 року.

Згідно з даними головних екзитполів, на виборах перемогу здобула партія "Слуга народу". Вона набирає трохи більше 44%. Також до парламенту проходять "Опозиційна платформа – За життя" (понад 12%), "Європейська Солідарність" (понад 8%), "Батьківщина" (близько 7,5%) та "Голос" (близько 6%). На межі статистичної похибки перебуває також і партія "Сила і честь".

Кореспондентка ТСН Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Вибір редакції