У Сумах очільник обласної "швидкої допомоги" за рік отримав понад мільйон гривень. Призначено перевірку

У Сумах очільник обласної "швидкої допомоги" за рік отримав понад мільйон гривень. Призначено перевірку

Скріншот із відео

Його підлеглі отримували "мінімалку".

У Сумах у центрі скандалу опинився очільник станції "швидкої допомоги" через розмір своїх премій, яких він щомісяця отримував по 100 тисяч гривень, а іноді й більше. Тоді як підлеглі мали лише п'ять-шість тисяч на місяць. Суттєва різниця шокувала керівництво області, де вже призначили перевірку, щоб з'ясувати, хто і за що нараховував посадовцю таку зарплатню, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Скандал розгорівся після того як очільник Комунального закладу Сумської обласної ради "Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Анатолій Александренко оприлюднив декларацію про доходи за 2019 рік. Згідно з якою, з усіма нарахуваннями та преміями він отримав 1 220 000 грн.

Після публікації декларації на місцевому сайті, Александренка на роботі підлеглі не бачили. Наразі ж журналістам ТСН теж поспілкуватися з ним не вдалося, чоловік на лікарняному.

100 тисяч гривень премії: у Сумах спалахнув скандал довкола очільника станції швидкої допомоги

100 тисяч гривень премії: у Сумах спалахнув скандал довкола очільника станції швидкої допомоги

Головна бухгалтерка комунального закладу на захист свого начальника каже, що від 2013 року, відколи Анатолій Александренко очолив центр, станція "швидкої допомоги", стала взірцевою.

"Дуже велика увага приділяється зарплаті молодих фахівців. Ми їх викохуємо. Отримують близько 5 тисяч гривень", - зазначає бухгалтерка Наталія Леоненко.

Вона переконує, деякі працівники отримують й вищі зарплати, навіть до 12 тисяч.

Разом з тим, фельдшер Олексій, який пропрацював там 15 років, зауважує, що донині стільки не отримував. Він розповідає, що як фельдшер вищої категорії з усіма надбавками, має зарплату 5 тисяч гривень.

"Це аморально. За які такі заслуги? Якби його працівники заробляли по 70 тисяч гривень, тоді б мені було зрозуміло. Премії виписувала не обласна рада і не комунальне майно – це до управління охорони здоров’я", - коментує Володимир Токар, голова Сумської облради.

Але очільник управління охорони здоров’я переконує, що він ні до чого. І його взагалі щойно призначили. На терміновій нараді з’ясовується, що премії щомісяця погоджувала заступниця керівника управління охорони здоров'я Сумської ОДА Надія Лисенко. Але про розмір, жінка переконує, що не знала.

"Такий факт виявився. Це не система, це уперше за увесь час. Управління охорони здоров’я підписувало йому за контрактом погодження на премію, але не обсяги премії", - пояснює Надія Лисенко.

Мовляв, каже, у преміях стояли лише відсотки від посадового окладу. А от цифри рахували вже в центрі екстреної медичної допомоги. І за рік Александренку нарахували мільйон 220 тисяч гривень.

Надія Лисенко, своєю чергою, переконує, що все законно. Оскільки за контрактом, підписаним між управлінням охорони здоров’я та центром ще в 2013 році, нарахування Александренка мали щомісяця зростати. І саме тому за сім років п'ять тисяч гривень перетворилися у сто.

Нині своє розслідування почали і в управлінні охорони здоров’я і в обласній раді. І на найближчій сесії хочуть почути від керівника центру екстреної медичної допомоги, у зв'язку з чим і наскільки законно він отримував таку зарплатню.

Оксана Солодовник

Повʼязані теми:

Наступна публікація