У Сумах тисячі людей попрощались з легендарним комбригом Коростельовим

Дата публікації
У Сумах тисячі людей попрощались з легендарним комбригом Коростельовим

Домовину несли на руках, а попереду – нагороди загиблого героя.

У Сумах тисячі людей прийшли віддати останню шану легендарному командиру 128-ї бригади Євгену Коростельову, йдеться у ТСН.16:45.

Свято-Воскресенський собор не може вмістити усіх, хто прийшов віддати йому останню шану.  Друзі, рідні, зовсім незнайомі містяни та військові, зокрема з 25-ї десантної бригади, в якій Євген Коростельов воював від початку бойових дій на Сході. Саме у “25-ці”  він пройшов шлях від командира  взводу до заступника комбрига.

"Він пройшов всі гарячі точки, всі гарячі точки, які були, починаючи з першого застосування артилерії – це було в Рубіжному, Жданівка, Нижня Кринка, Дебальцево, Авдіївка, де отримав він контузію. Завжди попереду, завжди командиром", - пригадує комбрига командир бригадної артилерійської групи 25-ї бригади Сергій Сорока.

Побратими кажуть, Євген понад усе цінував людей і людське життя. Через лідерські якості та  авторитет серед військовослужбовців наприкінці вересня його підвищили до командира 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Це він забезпечував розведення сил під Петрівським. А 12 листопада неподалік Новотроїцького підірвався на міні, коли із підлеглими оглядав опорні пункти.

"В самій бригаді він побув практично тільки три тижні. Він був призначений у 128 бригаду, приїхав, оглядав ці позиції і там сталася ця трагедія. Позиції насправді досить небезпечні, тому що це лінія фронту і там є місця, куди могла зайти ДРГ, або це стара міна – ми цього не знаємо, що це була за міна", - каже прес-офіцер оперативного командування "Північ" Олена Мокренчук.

Командира 128 бригади Коростельова посмертно нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня

Командира 128 бригади Коростельова посмертно нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня

Комбриг зазнав численних осколкових поранень ніг та легенів. Гелікоптером його доправили до Харківського військового шпиталю, де медики тиждень боролися за його життя. Учора вдосвіта його серце зупинилося. Євгену Коростельову був 41 рік, у нього лишилися двоє дітей та дружина, яка теж служить військовим медиком.

Кількатисячна траурна процесія пройшла середмістям  Сум. Домовину несли на руках. Попереду - численні  нагороди. В 2015-му Євген Коростельов отримав орден Богдана Хмельницького 3-го ступеня. Чергову високу відзнаку йому вручили вже посмертно під час  прощання в Сумському інституті ракетних військ та артилерії, де Євген вчився. 

Євгена Коротельова поховали на Алеї Слави Центрального кладовища, поряд із вояками та добровольцями, які  загинули на Донбасі.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Наступна публікація