У Сумах звільнили главу Державного архіву, який вивчав Голодомор

Відомого історика Геннадія Іванущенка було звільнено з посади директора Державного архіву Сумської області. Експерти пов'язують це з його патріотичною позицією.

У четвер, 2 грудня, було звільнено з посади директора Державного архіву Сумської області відомого історика Геннадія Іванущенка, який досліджував Голодомор та боротьбу українського народу за незалежність.

Це сталося після службового розслідування, ініційованого Сумською обласною державною адміністрацією на чолі з Юрієм Чмирем.

Як зазначив сумський тижневик "Панорама", формальна причина звільнення – "невиконання службових обов'язків директором Державного архіву Сумської області Іванущенком Геннадієм Миколайовичем в частині відмови в прийнятті на зберігання книг реєстрації актів громадського стану".

Водночас на Сумщині це звільнення пов'язують з патріотичною позицією Іванущенка, який займався публікацією документів про Голодомор, боротьбу українського народу за незалежність тощо.

Експерти впевнені, що влада просто позбавилася неугодного чиновника. Звільнення відбулося, незважаючи на звернення до ОДА двадцяти громадських організацій регіону, що виступили на захист директора архіву.

Сам Іванущенко заявив, що розчищалося місце для представника Партії регіонів. Не виключено, що історик спробує опротестувати звільнення в суді.

Вчений пояснив, що архівісти роблять максимум для своєчасного прийому документів, а деяка затримка пов'язана з браком фінансування, штатних одиниць і вільних площ.

Звільненому директору не надали акт розслідування.

Іванущенко очолював архів з 2005 року. За неофіційними даними, його місце може обійняти Володимир Артюх, який очолював Сумську обласну виборчу комісію на місцевих виборах за квотою Партії регіонів.

Нагадаємо, раніше СБУ затримала львівського історика Руслана Забілого, який вивчав діяльність ОУН-УПА, і вилучила наукові праці та копії архівних документів музею "Тюрма на Лонцького". Ця справа викликала в Україні великий резонанс.

Читайте також:

Влада тисне на відомого історика, який вивчає Голодомор

Львівський музей жертв репресій віддали комуністові

СБУ вилучила в історика матеріали про УПА і порадила подумати про сім'ю

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: