У світі смертність від СНІДу скоротилася. У Східній Європі кількість ВІЛ-інфікованих зросла на третину

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас в ООН наголошують на бракові коштів для боротьби з ВІЛ-інфекцією.

Починаючи від 2010-го до 2018 року у Центральній Азії та Східній Європі, зокрема в Україні, кількість ВІЛ-інфікованих зросла на 29%, йдеться в доповіді Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS), оприлюдненій у вівторок, 16 липня.

Згідно з доповіддю, у країнах цих регіонів, також в Україні, ВІЛ-інфекція діагностована в цілому приблизно у 1,7 мільйона ​​осіб, повідомляє агенція dpa.

Крім того, у Східній Європі від 2010 року кількість випадків смерті, обумовлених ВІЛ, зросла на п'ять відсотків, а на Близькому Сході і в Північній Африці - на дев'ять відсотків.

При цьому в близькосхідних і північноафриканських країнах у 2018 році кількість людей, які живуть з ВІЛ, збільшилася на 10 відсотків.

Разом з тим у світі в цілому за останні дев'ять років кількість людей, які помирають від ВІЛ, скоротилася на третину. Якщо в 2010 році від ВІЛ померли близько 1,2 мільйона осіб, то в 2017 році кількість померлих становила 800 тисяч, а в 2018 році - 770 тисяч.

Загалом, за даними ООН, станом на 2018 рік у світі налічувалося приблизно 37,9 мільйона ВІЛ-інфікованих, більшість з них (понад 20 мільйонів) живуть в країнах Південної та Східної Африки. При цьому антиретровірусну терапію наразі отримує рекордна кількість заражених - 23,3 мільйона осіб. Кількість нових випадків інфікування ВІЛ, порівняно з 2017 роком, лишилася незмінною і становить 1,7 мільйона людей. Водночас в ООН наголошують на бракові коштів для боротьби з ВІЛ-інфекцією. За їхніми даними, у 2018 році на боротьбу з ВІЛ було виділено 19 мільярдів доларів, що на мільярд менше, ніж роком раніше, і на сім мільярдів менше, ніж потрібно буде на 2020 рік.

Нагадаємо, уперше медики знищили ВІЛ в усьому геномі мишей. Дослідники хочуть протестувати нову методику на людях вже наступного року. Як це вдалося і яку надію прорив дає людям - читайте за посиланням.

Вибір редакції