У Світовому банку заявили про пасивність українських міністерств, що відповідають за міжнародні проекти

"Це сором, якщо надані нами кошти не будуть освоєні", — заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови.

Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен заявила, що низькі темпи реалізації проектів Всесвітнього банку в Україні пов'язані з невисокою ефективністю державного управління.

Про це вона сказала в інтерв'ю DT.UA.

Кахконен зазначила, що портфель інвестицій Світового банку в Україні великий, вони фокусуються в таких галузях як охорона здоров'я, соціальна допомога, житлові субсидії, енергетика, дороги та водовідведення. Однак, далеко не всі проекти, за її словами, рухаються так швидко, як хотілося б. За словами Кахконен, проблема, як правило, полягає в неефективному управлінні.

"Відповідальні за реалізацію проектів міністерства в Україні, на жаль, працюють дуже повільно і неефективно. Підписання договорів на виконання тих чи інших робіт суттєво затягується, відтак, гальмується і реалізація проектів в цілому", — сказала вона.

Представник СБ вважає, що уряду слід звертати більше уваги на темпи та якість втілення міжнародних проектів.

"Насправді високопосадовці можуть прискорювати та покращувати їхню реалізацію, мають важелі впливу, тож можуть сприяти цим процесам. Крім того, не варто забувати й про суто технічну оптимізацію всіх процесів. Я кажу про перехід до використання електронних систем, наприклад для закупівель чи електронної вибірки коштів за програмами", — наголосила директор.

"Насправді це сором, якщо надані нами кошти не будуть освоєні, не покращать життя звичайних людей", — додала Кахконен.

ВідеоСвітовий банк виділить понад три мільйони доларів на потреби українських переселенців

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав Указ "Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна — НАТО на 2017 рік". Програма підготовлена відповідно до нового порядку розробки річних національних програм співробітництва України з НАТО (РНП) та оцінювання результатів їх виконання, який був затверджений Президентом України 7 грудня 2016 року.

Залиште свій коментар