У Табачника російську літературу в Концепцію літературної освіти вписали потайки

За словами доктора філологічних наук Миколи Сулими, який є одним із розробників концепції, теза про "особливу роль" роль російської літератури з’явилася підпільно.

 Деякі тези Концепції літературної освіти, затвердженої Міністерством освіти, були внесені туди без відома розробників. Про це заявив доктор філологічних наук, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу давньої української літератури Микола Сулима, який є одним із розробників концепції.

"Теза про особливу роль російської літератури в Концепції літературної освіти з’явилася, так би мовити, підпільно. Спочатку цю концепцію вивісили анонімно на сайті, потім вона з’явилася під нашими підписами, але я цієї концепції не візував", - заявив Сулима.

За його словами, якщо б йому давали на підпис цей текст, він би відмовився його підписати. «Але підпис мій стоїть – і я повинен виправдовуватися, що брав участь у формуванні цієї концепції", - заявив Сулима.

Як відомо, 26 січня Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затвердило Концепцію літературної освіти.

У документі зокрема йдеться, що "особлива роль належить російській літературі як художньо-словесному надбанню, у тісній взаємодії з яким протягом декількох століть формувалася українська література, а також з урахуванням того місця, яке займає російська література у загальнолюдській системі духовно-культурних цінностей".

ЗМІ повідомляли, що згідно з концепцією, російська література викладатиметься окремо від курсу зарубіжної літератури.

У той же час У Міністерстві освіти та науки заперечили, що планують ввести у школах окремий курс вивчення російської літератури.

Читайте також:

У Раді провалили "законопроект Табачника" про вищу освіту

Роман про Голодомор викинули зі шкільної програми

Міносвіти запровадило у школах окреме вивчення російської літератури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: