У Тернопільській області 6-річна дівчинка декламує українських класиків та знає їхні біографії

У Тернопільській області 6-річна дівчинка декламує українських класиків та знає їхні біографії

Фото: ТСН.ua

Бабуся розповідає онуці про викрутаси доль поетів та письменників.

Читати та писати не вміє, але декламує українських класиків, знає їхні біографії та впізнає на портретах: 6-річна Мілана Кравець із Тернопільщини ще не ходить до школи, але вже вивчає українську літературу за 10-тий та 11-тий класи.

А все тому, що бабуся-філологиня замість казок розповідає онуці про викрутаси доль поетів та письменників, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Міланка із селища Вишнівець знає, хто був сватом на весіллі в Пантелеймона Куліша, хто - найкращою подругою Лесі Українки, а ще - чому Тютюнника назвали Григором. Усе це їй змалечку вкладає у вуха бабуся. Бо, каже, дівчинка вже майже рік не хоче казок, а лише розповіді про життя письменників минулого та позаминулого століть.

Бабуся Мілани вчителює в місцевому ліцеї. Усе те саме розповідає своїм учням. Утім, її маленька Міланка знає напам'ять більше віршів за шкільною програмою старшої школи, ніж вони. І якби дитині зараз довелося складати ЗНО з української літератури, то точно не пасла би задніх, хоча й не вміє ще писати й читати.

"Стало вже якось самій цікаво, скільки вона може вивчити, запам'ятати, і вона мене просить - от розкажи мені про когось. Наприклад, їй Тютюнник подобається, як він був маленький, а його портрет їй не подобається", - розповідає бабуся Міланки Людмила Бабачук.

Бабуся та мама - філологині, а тато - учитель музики. Є ще менша сестричка - однорічна Даринка. І хоча мама дівчаток читає їм казки, Міланка вибирає вірші для дорослих.

"Вона в нас така загадкова дитина. Вона не цікавиться тим, чим діти у її віці. Вона хоче знати в нас все на дорослому рівні", - каже мама дівчинки Зіна Кравець.

За кілька місяців Мілані сідати за шкільну парту. Каже, першою книжкою, яку вона прочитає самостійно, буде підручник з української літератури за одинадцятий клас, бо там є її улюблені письменники.

6-річна дівчинка декламує українських класиків, знає їхні біографії та впізнає на портретах

6-річна дівчинка декламує українських класиків, знає їхні біографії та впізнає на портретах

Повʼязані теми:

Наступна публікація