У Тернополі демонтували незаконно встановлену скульптуру язичницького бога

У Тернополі зі скандалом було демонтовано скульптуру ідола, встановлену рідновірами неподалік від будівлі облдержадміністрації.

У Тернополі у понеділок, 11 липня, демонтували кам'яну скульптуру язичницького бога Світовида, самовільно встановлену громадою рідновірів неподалік входу у парк ім. Т. Шевченка та будівлі облдержадміністрації.

Як повідомили в прес-службі міської ради, встановлену скульптуру Світовида громада рідновірів трактувала як об'єкт культового призначення. Але оскільки рідновіри не звернулись в органи місцевого самоврядування з проханням про розміщення даного об'єкта і кам'яну скульптуру було самовільно встановлено без будь-яких погоджень та з порушенням правил благоустрою, комунальні служби його демонтували.

При цьому кілька годин тривав конфлікт між комунальниками та представниками рідновірів. Врешті скульптуру заввишки більше 2 м повантажили на вантажівку та вивезли з парку.

Скульптура була авторською роботою українського скульптора Олексія Альошкіна, розповів голова місцевої громади Об'єднання рідновірів України Ігор Аркуша.

"Це мій особистий дар Тернополю. Ми надали запит у краєзнавчий музей, і невдовзі звідти мали надати висновок. Тоді ми оформили б усі документи для встановлення скульптури. Але вони не чекають на папери, а просто знімають. На цю землю ніхто не претендує. Цей ідол - просто скульптура. Він не мав ставати місцем якихось масових паломництв чи зборів", - додав Аркуша.

Довідка. Світовид у віруваннях давніх українців був чотириликим богом сучасного і майбутнього, якому доручено пильнувати, щоб на землі, у небі та в підземному царстві священно здійснювались закони Права. Він також є богом осіннього сонцевороту (23 вересня).

Також широко відома статуя Збруцького Світовида-Рода, знайдена в 1848 році на Тернопільщині поблизу священної гори Богит.

Читайте також:

В Донецьку відкрили пам'ятник прокуратурі

У Перу встановлена ​​гігантська статуя Христа

Тризуб на Говерлі впав на туристку, що намагалась його обійняти

В Грузії встановили унікальну рухому скульптуру

Залиште свій коментар