У Тернополі вакциновані родичі з Канади заразили коронавірусом гостей на весіллі

У Тернополі вакциновані родичі з Канади заразили коронавірусом гостей на весіллі

Фото: pixabay.com

Вакциновані люди також є в групі ризику захворіти і можуть заразити тих, з ким контактують, розповідає лікар.

У Тернополі українці, які прилетіли з Канади на весілля до родичів, заразили коронавірусом половину гостей. Вони інфікували інших попри те, що отримали дві дози вакцини Pfizer у Канаді за кілька місяців до повернення в Україну і мали паспорт вакцинації.

Про це розповів головний лікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький на своїй сторінці у Facebook.

 "Дорогою до України у них підіймається температура до 38 градусів, але під час перетину кордону вони спокійно його перетинають, бо в них є паспорт вакцинації. Через день вони йдуть на весілля, де з гостями проводять гарно час. Через три дні половина гостей відмічає підняття температури і симптоми "ковіду". Люди йдуть здавати тести і отримують позитивні результати на COVID-19. Канадійські родичі також здають ПЛР-тест і у них підтверджується COVID-19", – написав лікар.

Медик каже, що кілька гостей з весілля потрапили до лікарні на стаціонарне лікування з ускладненнями COVID-19.

"А наші герої з Канади були дуже здивовані і не вірили в те, що у них може бути "ковід", бо вони вакциновані!", - наголосив лікар.

Тарас Жиравецький зазначив, що важливо пам'ятати, що вакциновані люди є також в групі ризику захворіти і можуть заразити тих, з ким контактують.

"Ось такі цікаві пригоди можуть траплятись тоді, коли ми замість виконувати швидкі тести чи ПЛР-тести чомусь вирішуємо, що сертифікату вакцинації буде достатньо під час перетину кордону, а потім маємо зараження цілого весілля", - підсумував медик.

У коментарі ZAXID.NET головна санітарна лікарка Тернопільської області Оксані Чайчук розповіла, що наразі на Тернопільщині зафіксовано кілька спалахів коронавірусу після двох весіль. Загалом захворіло приблизно 30 людей.

Нагадаємо, внаслідок поширення штаму "Дельта" ефективність вакцин проти коронавірусної хвороби знизилась до 66%.  Йдеться про РНК-вакцини виробництва компаній Pfizer та Moderna. 

Новини світу: Сполучені Штати пропонуватимуть щепитися третьою дозою вакцин "Пфайзер" і "Модерна"

Новини світу: Сполучені Штати пропонуватимуть щепитися третьою дозою вакцин "Пфайзер" і "Модерна"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація