У Тернополі розпочалися урочистості з нагоди 93-ї річниці створення Західно-Української Народної Республіки.
1 листопада в Тернополі відзначають 93-тю річницю заснування Західно-Української Народної Республіки.
Як повідомили в прес-службі облдержадміністрації, 31 жовтня в палаці культури "Березіль" відбулося урочисте зібрання громадськості краю.
Звертаючись до присутніх, голова облдержадміністрації Валентин Хоптян зазначив, що події, що відбулися на початку листопада року 1918 року, справили значний вплив на подальший розвиток історії України.
"Створення у 1918 році Західно-Української Народної Республіки - це національний зсув, який увійшов в історію і став одним з факторів, які заклали фундамент нашої незалежності", - сказав Хоптян.
Він також нагадав, що саме в Тернополі перебувала редакція урядового вісника "Голос Поділля", який незабаром під назвою "Український голос" став щоденним офіційним друкованим органом уряду ЗУНР. А згодом саме в Тернопіль переїхав Державний Секретаріат ЗУНР.
"Важливою віхою в історії ЗУНР став Акт Возз'єднання, завдяки якому виникла соборна Українська держава. Тому закликаю всіх пам'ятати сторінки історії нашої держави і об'єднувати свої зусилля задля побудови багатої і процвітаючої України", - зазначив голова ОДА.
Після виступів представників влади і громадськості в ДК "Березіль" розпочався святковий концерт майстрів мистецтв та аматорських колективів області.
1 листопада у навчальних закладах краю пройдуть тематичні уроки, присвячені ЗУНР. Також в обласному Держархіві відкриється виставка, що розповість про етапи становлення ЗУНР та життя її провідних діячів.
Західноукраїнська Народна Республіка була утворена у Східній Галичині після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорщини.
Проголошена 19 жовтня 1918 року у Львові. 1 листопада, в результаті Першолистопадового повстання, взяла контроль над більшістю територій, на які претендувала.
22 січня 1919 року об'єдналася під прапор єдиної держави з Українською Народною Республікою. У Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки.
Проголошення незалежності ЗУНР викликало крайнє невдоволення Польщі, яка також претендувала на ці землі, що вилилося в польсько-українську війну 1918-19 років, яка завершилася цілковитою поразкою українців і виїздом уряду ЗУНР в еміграцію.
Читайте також:
У Львові перепоховали близьких соратників Бандери
Табачник захоплений галицьким націоналізмом
На Прикарпатті відкрили виставку до 65-річчя депортації українців із Польщі