Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Тернополі викрили схему захоплення землі за допомогою автомобільних причепів

Цього разу авантюрі вдалося запобігти.

Кузов вантажного автомобіля на бетонній плиті означає в Тернополі спробу захопити земельну ділянку навколо. Про схему відчуження нерухомого майна йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

По документах, така конструкція – це будинок із фундаментом. "Капітальна споруда, яку ви бачите з присвоєнним номером Текстильна 40-б, можете бачити цей номер, який з площею 24 кв м", - пояснює активіст Олег Холява. Навколо кузова уже розчищена ділянка, поруч нагорнутий насип, хоча земля у комунальній власності. А за документами тут уже стоїть будинок, який належить фірмі “Торгтранскомфорт”. У цьому причепі такої фірми, звісно, немає, а за юридичною адресою на другому поверсі багатоповерхівки мешкає нетверезий чоловік, який узагалі не розуміє, чого від нього хочуть: "Фірми ніякої нема".

Відео Тернопільські активісти викрили схему - як легко заволодіти земельною ділянкою завдяки причепу

Геніальний майстер-клас з Тернополя. Дія перша - автомобільному причепу надають адресу - вулицю і номер будинку. Потому намагаються через міську раду отримати у володіння шмат землі, бо ж там уже стоїть їхній будинок-причіп. ТСН відтворила кожну ланку схеми, яку викрили активісти.  

Тернопільські активісти викрили схему - як легко заволодіти земельною ділянкою завдяки причепу

Шукаємо реєстратора, який примудрився кузов вантажівки по документах провести, як будинок, і знаходимо за 70 кілометрів від Тернополя у маленьких Підгайцях. Він довго розповідає про світові хакерські атаки, яких буцімто зазнав і цей комп'ютер. "Знаю, що сталося, можливо, була якась рейдерська дія, захоплення кимось, я не можу зрозуміти тої ситуації", - каже державний реєстратор Підгаєцької РДА Галина Гречкосій.

Не можуть нічого пояснити і чиновники Тернопільської міськради, хоча уже дозволили розробити проектну документацію на цю ділянку за адресою будинку, якого не існує. "Є документ, який свідчить про право власності на об'єкт нерухомого майна, і цей документ був представлений власником", - каже речниця міського голови Мар'яна Зварич. Однак після запиту журналістів чиновники з'ясовують, що такого будинку в Тернополі взагалі нема.

Активісти викликають поліцію та пишуть заяву про самовільне захоплення землі. Правоохоронці обіцяють розібратися, а держреєстратор обіцяє скасувати власну дію. Міськрада обіцяє скасувати на наступній сесії своє попереднє рішення. Чи всі дотримають свого слова – покаже час.

Кореспондентка ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції