Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Тернополі волонтери та АТОвці масово повертають президентські нагороди

Люди обурені діями силовиків у Києві та бажають у такий спосіб висловити свій протест.

Десятки волонтерів і АТОвців з Тернопільщини повернули президентські нагороди і в такий спосіб висловили свій протест супроти розгону наметового містечка біля Верховної Ради 3 березня. Під час спецоперації силовиків постраждали їхні товариші, що й обурило ветеранів та активістів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"У мене нагорода за заслуги третього ступеня особисто від Порошенка", - розповів керівник волонтерської організації  Василь Конько, який упродовж декількох років щомісяця організовував збір 30-тонних продуктових вантажів на передову. Поруч із ним сестра заручника, теж волонтерка. "Я передала нагороди, які залишили наші добровольці", - каже Ніна Кодьман.

ВідеоДесятки волонтерів і АТОвців з Тернопільщини повернули Порошенку нагороди

У такий спосіб волонтери і АТОвці відповіли на розгін наметового містечка біля ВР третього березня. Під час спецоперації силовиків постраждали їхні товариші. Це обурило ветеранів і спонукало до акції зневаги. Від президентських відзнак відмовилися також вінницькі військові.

Десятки волонтерів і АТОвців з Тернопільщини повернули Порошенку нагороди

Люди обурені тим, що на їхню думку знесення наметового містечка було незаконним, а затримання активістів надто жорстким. "Згідно законів про поліцію, не можна бити по голові, в пах. Подивіться на фото, відео били саме по голові і потім на коліна ставили. Це приниження", - каже керівник Тернопільської організації ветеранів АТО Дмитро Гайтко. "У Заверухи Віталія накладено шість швів, розбита голова, купа гематом, перелом трьох ребер, забій стегна, але в основному постраждала частина голови. Це люди били з такою жорстокістю, ніби вони затримували зрадників, сепаратистів", - твердить Конько.

За інформацією волонтерів і АТОвців, на Тернопільщині повернули у руки чиновників  райдержадміністрацій десятки відзнак президента, адже особисто поїхати до Києва є можливість не у всіх. У місцевих адміністраціях нагороди приймали мовчки. Чиновники намагаються не вступати з АТОвцями та волонтерами у суперечки, а що робити з прийнятими нагородами ще не знають. "Ці події, які відбулися в Києві, буде сесія Тернопільської 14 березня – це буде формуватися звернення до керівництва країни, силового блоку, щоб розібралися в даному конфлікті, щоб дали правову оцінку", - пояснює заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик.

Від президентських відзнак відмовилися також вінницькі військові. Вони вимагали скликати позачергову сесію облради, аби дати  оцінку діям силовиків під час розгону наметового містечка, а оскільки депутати кворуму так і не зібрали, обурені АТОвці зірвали із себе президентські нагороди

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції