У травні Україна та Росія можуть розпочати демаркацію державного кордону

Вже в травні Україна та РФ можуть підписати угоду про демаркацію україно-російського кордону, що є необхідною умовою для введення безвізового режиму між Україною та ЄС.

Кордон Україна-Росія
РИА Новости
Питання про демаркацію державного кордону між Україною і Російською Федерацією може бути вирішене вже у травні.

Зокрема, підписання угоди про демаркацію україно-російського кордону планується провести під час травневого візиту президента РФ Дмитра Медведєва до України.

Зазначимо, підписання даної угоди є необхідною умовою для можливого введення безвізового режиму між Україною і Європейським Союзом.

Як повідомлялося раніше, 12 квітня, міністри закордонних справ України та Росії Костянтин Грищенко і Сергій Лавров у ході переговорів у Москві домовилися про демаркацію сухопутної частини спільного кордону.

У МЗС України розповіли, що умови для початку демаркації сухопутного кордону існували і раніше, проте цей процес не починався з політичних причин: російське керівництво відмовлялося контактувати з колишнім президентом - Віктором Ющенком.

Морський кордон, проте, залишається неузгодженим через те, що сторони по-різному бачать майбутнє Керченської протоки. Росія пропонує провести кордон по його фарватеру, проте Україна виступає проти, заявляючи, що кордон і так існує, що підтверджують радянські карти.

Проте, домовленість про демаркацію сухопутного кордону в Києві сприймають як значну подію, оскільки це було однією з умов ЄС для початку лібералізації візового режиму з Україною.

Крім того, глави МЗС домовилися скасувати нічну перевірку документів і багажу у пасажирів потягів, що курсують між Москвою і Києвом. Планується, що вже влітку люди, які відправляються в одну із столиць з іншої, перевірятимуться перед посадкою і на виході з потягу.

Нагадаємо, 29 січня Україна розпочала демаркацію державного кордону з Молдовою.

Читайте також:

МЗС РФ: Янукович має дружити з Росією задля інтересів України

Грищенко і Лавров підписали план взаємодії між МЗС України і РФ

Тимошенко: угода Януковича по ЧФ РФ урізає незалежність України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: