Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У трьох українських містах заклади профосвіти передадуть у фінансування області

Проєкт запускають восени.

Заклади професійної освіти у Вінниці, Одесі та Сумах фінансуватимуться з обласних бюджетів, замість місцевих. Пілотний проєкт працюватиме на базі Міністерства освіти та науки від 1 вересня 2020 року. І діятиме він упродовж двох років,до 2022 року.

Про це 5 лютого повідомив прем'єр міністр України Олексій Гончарук. 

"Передаємо заклади профосвіти в управління та фінансування області, щоб вони вже формували замовлення в залежності від потреб ринку праці усього регіону. Запуск пілоту планується від 1 вересня 2020 року", - написав у Telegram Гончарук.

Голова уряду пояснив, що від 2016 року місцева влада фінансувала заклади професійної/техосвіти. За його словами, це створило проблему, коли містам не завжди було вигідно фінансувати такі заклади. У зв'язку з цим, було зменшено кількість бюджетних місць. А через це, додав Гончарук, страждали як учні, так і роботодавці.

"Тож містам невигідно фінансувати такі заклади, але для регіонального ринку праці вони відіграють важливу роль. Через штучне урізання бюджетних місць страждають як учні, так і роботодавці", - підсумував прем'єр.

Раніше повідомлялося, що у 2020 році Міністерство освіти має намір провести аудит 740 закладів професійної освіти, які нині працюють в Україні. Перевірка закладів освіти стартує у січні. Після завершення аудиту буде складено рейтинг українських навчальних закладів. Метою перевірок є отримання інформації для визначення кращих закладів профосвіти, де потім сконцентрують ресурси держави. 

Плейлист 10 відео Освіта в Україні. Актуальне

Усе про сучасне навчання і діяльність в школах і університетах України.

Освіта в Україні. Актуальне

Залиште свій коментар

Вибір редакції