У центрах зайнятості - нові правила для безробітних

Криза диктує свої правила гри і вносить відчутні зміни навіть там, де мають рятувати від лихих днів - у центрах зайнятості.

Відтепер у центрах зайнятості нові правила для безробітних. Зокрема, почав діяти один із антикризових законів. Той, хто сподівався після звільнення ще сяк-так протягнути без роботи за гроші центру - тепер у розпачі.

Центри зайнятості поки що не переповнені, але черги поступово збільшуються. Звільнення до нового року виявилося вже не таким неприємним подарунком. Від старого нового року у дії - нові правила для безробітних - антикризові. Одна з новацій: тепер звільнення за згодою сторін - це як піти з роботи за власним бажанням. Грошей одразу не дадуть.

Урядовці кажуть, що таким чином вони намагалися  фіктивного безробіття уникнути. Але більшість роботодавців підсовують саме заяви "звільняюсь за згодою сторін". Для таких людей роботу у центрі зайнятості ще можуть знайти. Проте перебирати уже не доводиться. Особливо у зарплатах. Тепер  дедалі частіше пропонують середню зарплатню - по регіону у галузі, де ви працюєте, - навіть якщо отримували удесятеро більше. 

Двічі відмовився від запропонованих вакансій - і допомоги з безробіття, як власних вух - не побачиш.  Це також антикризова новація.

 У київському зоопарку зо дві сотні вакансій. І купа снігу, яку треба прибрати.  Тут давно пропонують громадські роботи. Відтепер вони мають стати альтернативою безробіттю. Список людей, які їх виконуватимуть - розшириться. У центрах зайнятості таке пропонуватимуть людям без освіти, тим, хто рік не працював, або вперше шукають роботу.

Читайте також:

Через кризу українські чоловіки стали дивитися серіали

Майже половина усіх працюючих у світі опиниться за межею бідності

ООН: безробіття загрожує 51 млн. людей

ВідеоНові правила для безробітних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: