У центрі Києва встановлять пам'ятник Мазепі

Пам'ятник Мазепі з'явиться на столичній площі Слави вже до кінця наступного року.

До кінця наступного року в Києві на площі Слави буде встановлено пам'ятник гетьману Івану Мазепі. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Сергій Рудик.

За його словами, розпорядження про встановлення монумента підписав столичний мер Леонід Черновецький на виконання указу президента Віктора Ющенка "Про відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладанням україно-шведського союзу", а також на виконання відповідних постанов та розпоряджень Кабінету міністрів.

За словами Рудика, Міністерство культури та туризму разом зі столичною мерією провели конкурс на кращий проект пам’ятника Мазепі, переможцем якого став авторський колектив у складі скульптора Анатолія Куща, архітекторів Руслана Кухаренка, Іллі Мельникова та Юрія Лосицького.

Постамент пам'ятника буде виконаний із червоного граніту і прикрашений бронзовими рельєфами.

“За задумом авторів, скульптурну композицію гетьмана Івана Мазепи, який гарцює на баскому коні, доповнять рельєфні зображення на постаменті, що розкривають різнобічність постаті гетьмана. Це будівництво храмів та монастирів, розвиток освіти та культури в Україні, його любов та підтримка поезії, музики, а також державно-політичний аспект діяльності Мазепи", – розповів Рудик.

Відповідальним за спорудження пам’ятника визначено комунальне підприємство "Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт".

Фінансування здійснюватиметься за рахунок коштів Стабілізаційного фонду, передбачених у державному бюджеті для виконання функцій столиці.

Нагадаємо, у серпні перший в Україні пам'ятник Мазепі було відкрито у Чернігові. Відкриття супроводжувалося сутичками правоохоронців та противників гетьмана.

Крім того, Росія неодноразово засуджувала Україну за вшанування постаті Івана Мазепи.

Читайте також:

Пам'ятник Івану Мазепі відкрили у Чернігові з боєм

Ющенко: "Мистецький арсенал" буде названо ім'ям Мазепи

РФ: шанування зрадника Мазепи пересварить Україну з Європою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: