У ЦВК не хочуть повертатися до досвіду 2004 року

У членів ЦВК та ОВК ще залишаються сумніви стосовно результатів виборів та маштабів фальсифікацій.

До Центрвиборчкому надходять скарги від членів окружних виборчих комісій про фальсифікації в ході другого туру президентських виборів.

Про це повідомила журналістам заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

Зокрема, за її словами, це стосується зарахування недійсних бюлетенів на користь одного з кандидатів на пост президента, відмову ОВК провести перерахунок голосів. Йдеться і про заяви про голосування за межами виборчої дільниці, які були написані однією рукою.

У той же час Усенко-Чорна вважає, що давати оцінку окремим думкам членів ОВК, які надходять до ЦВК разом з протоколами, є передчасним і суб'єктивним.

"Насторожує те, що в ОВК, переважно у східних регіонах України, чинилися системні перешкоди роботі членів ОВК з метою перешкодити їм виконати передбачені законом функції щодо контролю за дотриманням закону при прийнятті протоколів дільничних виборчих комісій", - зазначила вона.

Також Усенко-Чорна підкреслила, що ЦВК має розглянути і вивчити усі ці скарги.

"ЦВК повинна буде більш детально, більш глибоко дослідити всі обставини, які викладені в окремих думках, і надати їм дійсно обґрунтовану оцінку, що, звісно, потребує часу і вивчення конкретних обставин", - зазначила вона.

"З іншого боку є велика небезпека в тому, що ЦВК поверхнево віднесеться до виконання своїх обов'язків і не розгляне всіх поданих до ЦВК скарг та окремих думок. Дуже не хотілося, щоб ЦВК якимось чином відтворювала той досвід, який мав місце у 2004 році", - наголосила заступник голови комісії.

Як відомо, штаб Юлії Тимошенко вимагає перерахунку голосів більше ніж на 900 виборчих дільницях.

Читайте також:

БЮТ: на користь Януковича сфальсифіковано до 12% голосів

БЮТ підготував документи для оскарження результатів виборів

Оброблено 100% бюлетенів: Янукович переміг

ВідеоУ ЦВК не хочуть повертатися до досвіду 2004 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: