У ЦВК побоюються розколу виборчкомів

Якщо Верховна рада прийме зміни до закону про вибори президента, це призведе до фукціонування комісій у двох складах.

Ухвалення ініційованих Партією регіонів змін до закону про вибори президента може призвести до функціонування виборчих комісій у двох складах.

Про це заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера в ефірі 5 каналу.

"В такому вигляді, як законопроект був прийнятий у першому читанні, на жаль, бажання одну проблему усунути, може породити іншу проблему", - зазначив він.

"Усунути проблему неявки членів окружних і дільничних виборчих комісій від одного кандидата, може породити проблему функціонування комісії у двох складах", - наголосив член ЦВК.

За словами Магери, у цьому випадку "одну частину дільничної виборчої комісії буде очолювати голова комісії, а іншу секретар комісії".

"Кожен з них буде претендувати на роль комісії як органу", - наголосив він, додавши, що це "шлях у нікуди".

Нагадаємо, зміни до закону про вибори президента, які Верховна рада має розглянути 3 лютого, дозволять проводити засідання виборчих комісій без кворуму у 2/3 голосів.

Крім того, член ЦВК наголосив, щонаправлення до правоохоронних органів матеріалів про відмову лише представників Юлії Тимошенко брати участь у засіданнях окружкомів у Криму і Донецькій області - це "не зовсім вірний шлях".

"До ЦВК приходили факти з однієї сторони. Інших даних про іншу сторону немає, а ті, які надійшли, не беруться до уваги", - зазначив Магера.

"Моя пропозиція надіслати матеріали про ці факти не лише відносно членів окружкомів від кандидата Тимошенко, а й від кандидата Януковича, на жаль, не знайшла підтримки більшості членів ЦВК", - сказав він.

Крім того, коментуючи заяву глави ЦВК Володимира Шаповала про те, що члени комісії розвозять бюлетені в регіони на власних автомобілях і за свій рахунок, Магера заявив: "Його неповністю вірно зрозуміли".

"Мова йшла про те, що члени ЦВК не добираються службовим транспортом. Багато членів комісії добираються власним транспортом, за власні кошти. Я не вважаю, що тут є щось корупційне, чи таке, що порушує вимоги законодавства", - заявив він.

Нагадаємо, у середу, 3 лютого, Верховна рада проведе позачергове засідання, ініційоване регіоналами. Депутати мають намір розглянути зміни до закону про вибори, запропоновані першим віце-спікером ВР, представником ПР Олександром Лавриновичем. Цей документ уже був прийнятий за основу на засіданні 28 січня.

Законопроектом передбачається виключити із закону положення, за яким засідання виборчої комісії є повноважним, якщо у ньому бере участь не менш як дві третини складу комісії. При цьому у випадку бездіяльності виборчої комісії комісія вищого рівня має право прийняти рішення по суті питання, віднесеного до компетенції комісії нижчого рівня.

Регіонали вважають, що за умови, коли виборчкоми в другому турі формуються, виходячи з принципу 50% від Партії регіонів і 50% - від БЮТ, ця норма закону відкриває можливості для зриву виборів.

Блок Юлії Тимошенко визнає результати другого туру президентських виборів у разі, якщо не будуть ухвалені зміни до закону про вибори президента.

 

Читайте також:

Томенко: Партія регіонів веде "зачистку" виборчих комісій від бютівців

БЮТ не визнає результати другого туру в разі зміни закону про вибори

Депутати вимагають тричі поспіль позачергово скликати Раду

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: