У ЦВК визнали, що перевищили свої повноваження

Член ЦВК Андрій Магера вважає зміни правил голосування вдома перевищенням повноважень Центральної виборчої комісії.

Член Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає, що комісія вийшла за рамки своїх повноважень при прийнятті ранкового рішення щодо голосування вдома.

Магера нагадав, що відповідно до частини 4 ст. 77 "Закону про вибори президента України", не менше трьох членів виборчих комісій від різних кандидатів повинні забезпечувати голосування виборців на дому.

"ЦВК сьогодні вранці (7 лютого – ред.) прийняла рішення, яким затвердила роз'яснення, які передбачають, що не менше двох членів виборчої комісії виїжджають з переносною скринькою для голосування", - нагадав він.

"Я за цю постанову не голосував, і не голосував саме тому, що в ст. 85 Закону про вибори президента, де вказані особливості проведення виборів при повторному голосуванні, не передбачено який-небудь інший механізм, окрім зазначеного в ст. 77. А саме - не менше трьох членів дільничної виборчої комісії", - пояснив Магера.

"У даному випадку, на мою думку, ЦВК дещо вийшла за рамки своїх повноважень і, фактично, створила нову законодавчу норму. Зокрема, про це свідчить постанова Київського апеляційного адміністративного суду , в якій було вказано на те, що в цій частині закон, на жаль, ЦВК був порушений", - додав він.

Нагадаємо, що Центрвиборчком у день виборів, 7 лютого, дозволила забезпечувати голосування вдома двом членам дільничних виборчкомів, замість трьох.

За інформацією першого віце-спікера, керівника виборчої кампанії Юлії Тимошенко Олександра Турчинова, КААС зупинив рішення ЦВК щодо голосування на дому.

Проте у ЦВК заявили, що не отримали рішення Київського апеляційного адміністративного суду про скасування рішення ЦВК.

Читайте також:

Внутрішні війська не охороняють ЦВК, ігноруючи указ президента

ЦВК: у другому турі виборів проголосувати на дому захотіли 3,89% виборців

В ЦВК нічого не чули про фальсифікації на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: