Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Одещині знайшли недокомунізовані пам'ятники. Місцеву владу хочуть покарати

Демонтажу пам'ятників потребують сім населених пунктів.

В Одеській області на території семи населених пунктів виявили пам'ятники-символи комуністичного режиму.

"Це пам’ятники Владіміру Лєніну в селах Виноградівка, Виноградне, Голиця, Городнє, Залізничне, Калчеве, Нові Трояни. А також пам’ятник Карлу Марксу в селі Городнє та зображення серпа та молота у селі Голиця", - йдеться на сайті Українського інституту національної пам’яті. 

Інститут звернувся до сільських голів з вимогою демонтажу об’єктів. Також надіслано листи до поліції, прокуратури й СБУ з метою організувати притягнення до відповідальності посадових осіб органів місцевого самоврядування населених пунктів, які порушують законодавство України.  

В Інституті нагадали, що за законом в Україні заборонене будь-яке поширення і пропагування символів комуністичного та нацистського режимів.

У разі невиконання передбачено покарання  обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої, а ті самі дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Раніше повідомлялося, що в рамках декомунізації в Україні було перейменовано 987 міст і сіл, понад 50 тисяч вулиць, демонтовано 1320 пам’ятників Леніну та сотні інших пам’ятників, пов’язаних з тоталітарним режимом.

ВідеоЕксперти порахували, скільки коштуватиме декомунізація радянського герба з монумента "Батьківщини-матері"

Демонтаж радянського герба може коштувати 500 тисяч гривень. Та якщо його замінять чимось надійним та естетичним, сума зросте до 8 мільйонів. Політики наполягають на декомунізації пам'ятника. Їхні опоненти називають тисячі причин, щоб не робити цього. Від технічних до суворого авторського права.

Експерти порахували, скільки коштуватиме декомунізація радянського герба з монумента "Батьківщини-матері"

Вибір редакції