У в'язниці Кольченка змушують прийняти російське громадянство

До нього не пускають консула України.

Українця Олександра Кольченка, якого незаконно утримують у російській в'язниці, змушують прийняти російське громадянство.

Як пише Радіо Свобода, про це повідомили члени громадянської спостережної комісії Микола Щур і Тетяна Щур.

За їхніми словами, Кольченку принесли російський паспорт і пропонували поставити свій підпис під час отримання, але він відмовився. Тоді йому запропонували написати відмову від російського громадянства, але це б означало, що Кольченко визнає російське громадянство, хоча і відмовляється від нього.

Справу Сєнцова та Кольченка вирішили не передавати до суду касаційної інстанції

Таке рішення прийняв Верховний суд Росії. Повернути на батьківщину засуджених раніше Москву попросило Міністерство юстиції України. Захисники кажуть, що необхідні документи Сєнцов та Кольченко заповнили ще в квітні, але рішення про їхню передачу поки не прийнято. Дмитро Дінзе розповів ТСН, що рішення  Верховного суду - це внутрішня процедура, політичні перемовини від нього не залежатимуть.

"На вигляд Саша спокійний. Почуває себе нормально, трохи одужав і виглядає краще, ніж місяць тому. До нього не пускають консула України, мотивуючи це тим, що він громадянин Росії, хоча в документах у нього є тільки паспорт України. Він у конфлікти з начальством не вступає, спокійно всім каже, що буде підписувати всі документи тільки після обговорення з адвокатом", - розповіла Тетяна Щур.

Російські правозахисники дізналися про стан Кольченка в уральській колонії

Нагадаємо, що російський суд активіста Олександра Кольченка засудив до десяти років ув'язнення. Його звинуватили у плануванні терактів у окупованому росіянами Криму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: