У Варшаві провели віче за дотримання Конституції України

Основним питанням віче стала заява про порушення новою українською владою Конституції України, головним чином обмеження свобод зборів, "антиконституційний" дозвіл на пролонгацію перебування Чорноморського флоту РФ у Криму та інше.

Більше сотні українців взяли участь у віче за дотримання прав української Конституції, яке відбулося в неділю, 23 травня біля пам'ятника Тарасу Шевченку в центрі Варшави.

Один з ініціаторів віче Ростислав Крамар зазначив, що акція ініційована і організована українцями, які живуть за кордоном, а не політичними силами.

У віче взяли участь, головним чином, українці, які працюють у Польщі, студенти та польські громадяни українського походження.

Вони заявили про порушення новою українською владою Конституції України, серед яких вони назвали обмеження свобод зборів, цензуру в медіа, "антиконституційний" дозвіл на пролонгацію перебування Чорноморського флоту РФ у Криму.

Крім цього, на думку виступаючих, деякі дії нової влади ведуть до конфлікту між українцями.

Крім цього, учасники віче закликали до денонсації "харківських домовленостей", а Януковича відмовитися від своїх слів, що голодомор 1932-1933 років" не був геноцидом українського народу".

Як стало відомо, віче за дотримання Конституції України планувалося у 8-ми містах Європейського союзу, зокрема, у Варшаві, Римі, Лісабоні, Мадриді, Афінах, Берліні, Мюнхені та Талліні.

Читайте також:

Янукович доручив переписати Конституцію

Янукович ніколи не погодиться віддати Росії власність екс-СРСР за кордоном

Янукович розповів про переваги співробітництва з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: