У Верховній Раді відбулося закрите засідання: обговорювали питання щодо тарифів
На нараді, зокрема, був присутній прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

У Верховній Раді відбулося закрите засідання голів фракцій щодо тарифів на газ та електроенергію. На нараді також були присутні представники уряду і НАК "Нафтогаз".
Про це у Telegram написав народний депутат, голова фракції "Голос" Ярослав Железняк.
"Сьогодні о 16:00 голова парламенту збирав голів фракцій і груп з питань тарифів. Із гостей: прем'єр, в.о. міністра енергетики, глава "Нафтогазу". Кажуть, запрошували главу НКРЕКП, але він не прийшов", - йдеться у повідомленні.
За його словами, на порядку денному - розгляд питань щодо ціни на газ, ціни на розподіл газу та тарифів на електроенергію.
Нардеп зазначив, що перший пленарний день - 26 січня - почнеться із заслуховування прем'єра щодо питання тарифів.
Железняк розповів, що уряд планує запровадити монетизацію субсидії для оплати за користування електроенергією замість скасованих пільг. Він додав, що також Кабмін не виключає повторне голосування за міністра енергетики на найближчому пленарному тижні.
"Щодо збільшення грошей на субсидії в бюджеті 2021: Кабмін поки розраховує, що наявних 36 млрд грн буде достатньо", - зазначив Железняк.
Нардеп також зазначив, що Шмигаль поінформував про рішення держрегулювання цін (price-cаp) на газ від лютого на період карантину.
"Наче як навіть сподіваються на підтримку МВФ в цьому питанні. Буде Вітренко вести сьогодні переговори. Подивимося, чим закінчиться", - написав він.
Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко за підсумками наради щодо тарифів для населення повідомив, що наразі сторони переговорів чекають на узгоджений текст постанови щодо зниження ціни на газ.
"Рішення просте – встановити верхню ціну на газ 6,99 грн за кубометр на опалюваний сезон – карантин. Карантинні заходи триватимуть до 28 лютого, і ця знижена ціна діятиме і для березня також", – сказав він.
Корнієнко додав, що важливо провести перемовини з міжнародними партнерами, бо вільний ринок газу є однією з умов співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.
"Зараз нам треба пояснити колегам, що ми робимо. Це не скасування ринку на тривалий час, це тимчасовий захід, пов'язаний, зокрема, з пандемією COVID-19 та падінням економіки. Люди не можуть такі кошти виділяти на комунальні платежі. Ми розуміємо, що це тимчасова дія, але зараз нам треба врегулювати краще новий газовий ринок, який тільки формується. Він перебуває в недостатньо конкурентних умовах. Ми маємо у період низького сезону, коли нижчі тарифи, зробити так, щоб у наступний опалювальний сезон була менша ціна", - зазначив нардеп.
Корнієнко також повідомив, що уряд надаватиме власникам електрокотлів прямі субсидії (близько 1000 грн). Для цього українцям треба буде звернутися до Мінсоцполітики і зареєструвати заяву. Такі субсидії призначатимуть вже від січня.
Нагадаємо:
- У низці регіонів відбулись акції протесту з перекриттям доріг через подорожчання платіжок. Люди незадоволені новими цінами на електроенергію та газ.
- У партії "Слуга народу" готують план антикризових заходів для вирішення проблем, які можуть виникнути через підвищення тарифів. Він буде напрацьований і оприлюднений в найближчі дні.
- Президент Володимир Зеленський поставив уряду завдання терміново вирішити питання щодо тарифів на газ для населення. За його словами, ціни на газ мають бути справедливими.
- Уряд планує запровадити державне регулювання цін на газ на період карантину або до завершення цього опалювального сезону.
Відео Уряд вирішив обмежити зростання тарифу на газ
Тарифи на газ. Уряд вирішив обмежити зростання тарифу на паливо для всіх побутових споживачів, встановивши державне регулювання. Тимчасово - до кінця карантину або до кінця опалювального сезону. Тариф пропонують встановити на рівні 6 999 гривень за кубометр газу. Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду. Очільник Кабміну наголосив: ринок газу, який запрацював від серпня, незворотній крок.
