Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Вінниці батьки звинуватили в смерті 2-місячної доньки п’яного анестезіолога

Департамент охорони здоров'я вже розпочав перевірку, окреме слідство веде поліція.

У Вінницькій обласній дитячій лікарні померло немовля. Його батьки впевнені, що донечка мала шанси вижити, але лікарі із самого початку ставили неправильний діагноз, а потім із реанімації лікар вийшов п’яним, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На відео з домашнього архіву півторамісячна Настуня – життєрадісна й усміхнена. Але скоро дитина почала погано їсти та кричати, батьки викликали сімейного лікаря. "Послухав, більше у мене було зауваження по животу, я написав направлення: по животу – кишечні коліки. Скарг не було ні у відношенні серця, ні у відношенні легень", - розповів сімейний лікар Володимир Рукін. Батьки вирішили звернутися до обласної лікарні й викликали швидку, однак лікар-педіатр після огляду запевнив, що дівчинка здорова і їхати кудись немає потреби. "Сказав, що у вас здорова дитина. Ми кажемо: а треба їхати у лікарню? Він каже: ні, не треба", - розповів батько померлої дитини Антон Сорока.

ВідеоУ Вінницькій обласній дитячій лікарні померла 2-місячна дівчинка

Батьки впевнені, що донечка мала шанси вижити, але лікарі із самого початку ставили неправильний діагноз. Коли ж дівчинка потрапила в реанімацію, про її смерть батькам повідомив п'яний анестезіолог. Департамент охорони здоров'я розпочав перевірку, а от анестезіолог - пішов на лікарняний. 

У Вінницькій обласній дитячій лікарні померла 2-місячна дівчинка

Через кілька днів Настуня почала задихатися, немовля повезли в реанімацію дитячої обласної лікарні. Чотири години лікарі не могли визначити, що з дівчинкою, а батьків у реанімацію не пускали. Врешті, вийшов лікар, який ледь тримався на ногах, і повідомив, що в дівчинки зупинилося серце. "Від нього пахло спиртним, він жував жвачку, стояв у масці і він хитався", - розповів Сорока. Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні пояснює, що лікар-анестезіолог випив уже після смерті дитини. "З його пояснень, він вживав алкоголь вже після того, як надавалася допомога, тобто це був постфактум того, що сталося. Він був відсторонений від роботи", - заявив Анатолій Стародуб.

Поліція повезла нетверезого медика на експертизу – у його крові виявили більше одного проміле алкоголю. "Все, що вище одного проміле – це вже можна відносити до стану сильного алкогольного сп’яніння", - зауважила прокурор Вінницької місцевої прокуратури Олена Олійник. Прокуратура відкрила два кримінальних провадження за статтями про смерть дитини та неналежне виконання професійних обов’язків медичними працівниками. Попередньо з’ясовано, що у дівчинки була вроджена вада серця. Свою перевірку проводить і департамент охорони здоров’я. "Це просто нонсенс, щоб такі відбулися дії в закладі. Лікарі, які дозволяють собі такі дії на робочому місці – їм не місце роботи в закладі", - заявила заступник директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Надія Марусяк.

Нині вже є наказ про звільнення п’яного анестезіолога, але медик поки що на лікарняному. Якщо його провину доведуть, йому загрожуватиме три роки в’язниці без права на лікарську практику.

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Залиште свій коментар

Вибір редакції