У Вінниці лікарі помилилися з формою онкологічного захворювання у 12-річного хлопчика

Дата публікації
Перегляди
36к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Вінниці лікарі помилилися з формою онкологічного захворювання у 12-річного хлопчика

Фото: ТСН

Прокуратура розпочала провадження за цим фактом.

У Вінниці медики поставили неправильний діагноз лімфоми 12-річному Дмитру. Вони сказали, що це B-клітинна лімфома, а виявилося, що у хлопчика T-клітинна лімфома. Батьки тяжкохворої дитини звинувачують у цьому медиків дитячої обласної лікарні.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30

Коли у травні 12-річний Дмитрик із Вінниці потрапив до столичного Охмадиту, він був у дуже тяжком стані - на межі смерті. Все почалося рік тому, коли йому раптово стало зле і хлопця відвезли до дитячої обласної лікарні. Вінницькі медики поставили діагноз: B-клітинну лімфому. Операція, хіміотерапія. Лиш згодом, кажуть родичі, виявилось, що діагноз був хибний. 

"Вінниця поставила B-клітинну лімфому, Охматдит прислав, що це Т-клітинна лімфома", - розповіла родичка хлопчика Надія Дмитрієва. А його мати Ольга Шилова заявила, що таким чином лікарі вбили у хлопчика B-клітину, яка була здорова, замість T. 

Це з'ясувалось за два місяці, коли дитині знову стало зле. Цього разу стан був набагато тяжчий. Дмитрика знову повезли до обласної лікарні, а звідти - терміново до столиці.

Діагноз в Охматдиті різниться від вінницького. Київські медики пишуть про рецидив після ранньої невідповідної терапії і - свій діагноз.

У Вінниці Дмитрика лікували одразу двоє медиків. Один з них- заввідділенням. Нещодавно його зі скандалом звільнили. 

Головний лікар Вінницької дитячої обласної лікарні Василь Паненко провини не визнає, каже відповідати має лабораторія, яка дала хибний результат.

Олександр Калінчук, колишній завідувач відділенням онкогематології заявив, що будь-які дії лікаря базуються на результатах тих обстежень, які він отримує з лабораторії. Те саме твердить друга лікарка хлопчика. Провини теж не визнає, каже, що згідно з аналізами діагноз встановили правильний.

"Вінницька лабораторія дала B-лімфому, відправили в інститут раку там дали Т-лімфому. Відправили в Німеччину, звідти прийшла B-лімфома теж", - повідомила лікарка-онкогематологиня Світана Горбик.

На підтримку звільненого завідувача відділення повстали батьки хворих дітей. Вони збирають підписи, аби його відновили на посаді. 

"У Вінниці він єдиний, хто може оперувати дітей з гемофілією", - каже Оксана Байхан, матір хворої дитини.

Водночас у прокуратурі відкрили кримінальне провадження. Перевірятимуть і дії лікарів, і висновки лабораторії.

"Попередня кваліфікація – це неналежне надання медичної допомоги медичними працівниками, що спричинило важкі наслідки здоров’ю неповнолітнього", - пояснив керівник Вінницької місцевої прокуратури Дмитро Кубик.

Однак батькам Дмитрика нині не до розслідувань. Вони готують малого до операції - трансплантації кісткового мозку. Її медики хочуть провести восени. 

Батьки тяжко хворого хлопчика звинувачують вінницьких медиків у визначенні неправильного діагнозу

Батьки тяжко хворого хлопчика звинувачують вінницьких медиків у визначенні неправильного діагнозу
Наступна публікація