У Вінниці обурені свавіллям власників котеджів люди знесли паркани біля озера та лісу

У Вінниці обурені свавіллям власників котеджів люди знесли паркани біля озера та лісу

Місцеві жителі кажуть, що ці землі не мають законних підстав для приватизації.

Із молотками, сокирами та болгаркою вінничани прийшли в ліс на околиці міста, де раніше відпочивали, щоби знищити тамтешню огорожу. Місцеві жителі обурені діями власників елітних котеджів, які спершу забрали в містян озеро, а тепер зазіхнули і на шмат лісу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Це називається тупик правосуддя – живуть судді, прокурори", - пояснює місцевий житель Сергій Контрачук. "Ми вирішили це озеро повернути вінницькій громаді", - додає активіст Анрій Вереч. Люди порізали колючий дріт, завалили стовпчики та демонтували величезні залізні ворота.

Битва за ставок: на Вінниччині зону відпочинку сільрада передала у приватну власність

Битва за ставок: на Вінниччині зону відпочинку сільрада передала у приватну власність

У цей час з'явився обурений господар маєтку. Документи на ділянку показати він не схотів, натомість пригрозив присутнім фізичною розправою. "Ви зараз перебуваєте на приватній території! Я знайду кращих адвокатів, і ви будете відповідати за законом! Я маю право зараз узяти в руки рушницю та почати стріляти", - твердив Валентин Архіпов.

На його виклик прибула поліція. Копам місцеві жителі пояснили, що з дитинства купалися на озері, а зараз прохід до нього перекрили власники котеджів. Поліцейські погодилися, що це схоже на порушення закону та пообіцяли провести перевірку. В прокуратурі з'ясували, що акт на землю у власника дійсно є – ділянку надала сільрада Луки Мелешківської. Тепер її посадовці фігурують у кримінальному проваджені про зловживання службовим становищем. "Ліс не міг бути переданий у приватну власність даному громадянину. А тим більше водний об'єкт", - пояснив начальник відділу організації представництва судді та при виконанні судових рішень прокуратури у Вінницькій області Олександр Вікул.

Сільський голова Луки Мелешківської лише розводить руками: мовляв, це все зробили попередники. "У 2001 році була виділена земельна ділянка сільською радою під особисте селянське господарство. Я близько тоді ще не працював", - каже Володимир Сич. Екологи додають, що на землі з таким цільовим призначенням будуватися неможна. "Воно видається для вирощування зернових, технічних культур. Тут нецільове використання земельної ділянки", - каже начальник відділу екологічного контролю земельних ресурсів Юлія Федорова.

Керівник держгеокадастру теж обіцяє перевірити, чи лише свою землю власник обгородив парканом. "Щоб встановити, чи це його власність, треба винести межі в натуру по його документам на право власності", - пояснив керівник обласного управління Юрій Козак. Прості ж люди сподіваються, що після розголосу їм вдасться повернути громаді ліс і озеро. Щоправда, робити це тепер доведеться лише через суд, а там справу можуть розглядати роками.

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Повʼязані теми:

Наступна публікація