У Вінницькій області викрили катування в інтернати для душевнохворих, директор звільнився

Дата публікації
Перегляди
4570
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Вінницькій області викрили катування в інтернати для душевнохворих, директор звільнився

Нове керівництво закладу обіцяє навести лад і ліквідувати всі порушення.

На Вінниччині в психоневрологічному інтернаті виявили факти жорстокого поводження з хворими. Санітари закривали підопічних на ніч і не випускали їх навіть у туалет, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Повністю голі на холодних кахлях – в одній палаті Плисківського психоневрологічного інтернату жінки, чоловіки і навіть підлітки. В туалет вони ходять просто під себе, двері кімнати під замком – ці шокуючі кадри зняли активісти, які разом із комісією зайшли о 5:00 ранку, аби перевірити, чи виправили нарешті зауваження чисельних інспекцій. "Фактично, незаконне утримання людей, вони були зачинені, не могли при необхідності отримати медичну допомогу, в них не було води", - каже активіст Руслан Імереллі.

Голі, брудні і під замком: у психоневрологічному інтернаті санітари знущались з хворих

Голі, брудні і під замком: у психоневрологічному інтернаті санітари знущались з хворих

У цьому закладі 90 підопічних із розумовою відсталістю та шизофренією. Нині медсестри демонструють зразкові палати та акуратно застелені ліжка, але в цій кімнаті, де зачиняли на ніч підопічних інтернату, зараз нові двері, замків не видно. Проте далі по коридору на вхідних дверях видно сліди від навісних колодок. Проте персонал закладу заперечує: мовляв, жодних знущань і замків на дверях не було. А тоді пацієнтів просто вивели з душової і якраз вели перевдягатись. "Ми не можемо 38 підопічних разом завести в душову кабіну і мити, ми по черзі миємо і одягаємо", - каже медсестра Олена Романюк.

Крім шокуючого видовища, комісія знайшла в інтернаті ще чимало порушень – у хворих не було медичних карток, а годували їх відходами. "У закладці мало бути 9 кг м’яса, а було 7, фактично, сала, брудно. Звільнена шеф-кухар, яка дивилася на сало і казала, що це м'ясо", - каже директор департаменту соціальної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна. Інспектори також вважають, що директор закладу привласнював пенсії підопічних – за підробленими довіреностями знімав готівку у банку і влаштовував на роботі шикарні обіди.

Після нічної інспекції керівник інтернату терміново пішов на лікарняний, а коли відео знущань потрапило у соцмережі – взагалі звільнився за згодою сторін. З журналістами спілкуватися не захотів навіть телефоном. "Я в лікарні, мені важко говорити, в мене тиск великий", - пояснив Іван Катрук. За справу Плисківського інтернату вже взялися прокуратура і поліція. Якщо винних у порушенні прав пацієнтів знайдуть, їм загрожуватиме до 5 років позбавлення волі. Наразі жодних підозр нікому не вручили. "Проводиться перевірка, і буде визначено порушення тих чи інших осіб, і буде в подальшому притягнуто до відповідальності", - пообіцяв начальник відділу поліції Володимир Гавриш.

Натомість пацієнти кажуть, що хоч знущання й припинилися, пенсії своєї досі не бачили: "На руки не дають, нічого не купляють, тільки сигарети". Тим часом в інтернаті з’явився новий керуючий, який обіцяє змінити все вже найближчим часом. "Не всім було призначено лікування, тому завтра лікарська комісія має виправляти цю ситуацію. Ми будемо доводити до ладу цей заклад", - каже в.о. директора інтернату Максим Гворздінський. Чи зроблять це – обіцяють стежити активісти, оскільки родичів у більшості пацієнтів немає і слідкувати за дотриманням їхніх прав більше немає кому.

Раніше в жовтні у Хмельницькій області завідувачку господарством психоневрологічного інтернату викрили на трудовій експлуатації пацієнтів. Правоохоронці встановили, що протягом 2019 року завідувачка господарством одного із психоневрологічних інтернатів області регулярно надавала місцевому підприємцю, який є її сином, пацієнтів закладу в кількості 5-10 осіб для примусового безоплатного виконання господарських робіт.

Кореспондент ТСН Валерій Кузнєцов

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4570
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація