У Вінниці вимагали хабар за місце на кладовищі

Скільки коштує спокій або 8 тисяч гривень - за право лежати ближче до входу на цвинтар.

Вінничанка заплатила 8 тисяч гривень за те, аби поховати свою подругу. Дочка покійної не змогла приїхати з Італії. Усі турботи взяли на себе далекі родичі та друзі.

Коли в адміністрації цвинтаря за місце попросили вісім тисяч гривень, друзі заявили в міліцію і приготували мічені купюри.

"Там була вся бригада цих копальників. Бригадир брав гроші. І вони взяли 8 тисяч. Він перерахував їх і після того вже з грішми цими їх працівники міліції взяли", розповідає керівник організації “Правозахисник Поділля” Людмила Просцевич.

Правозахисниці не раз скаржилися родичі померлих: за краще місце на кладовищі вимагають ніде не задокументовану плату. Однак до міліції зазвичай не звертаються - не хочуть турбувати порох рідних.

"Працюємо з родичами цих похованих. В основному відповідь така: не тривожте наші душі, ми не хочемо дуже розмовляти. Говорити про якусь систему неможливо, бо такі факти не встановлені", - розповідає заступник керівника УБОЗ МВС України у Вінниці Олександр Мороз.

Керівник комбінату ритуальних послуг Валентина Пасєка каже, що копачів підставили. У той час, як вони просто по-людськи пішли назустріч проханню близьких викопати могилку у кращому місці.

Жінка припускає: підлеглі могли поступитись, однак не на таку велику суму. Це ж загальноміський цвинтар і там ховають усіх померлих вінничан, навіть волоцюг.

"Ви би далі 8 тисяч? Звісно, ні. І я би не дала і третій, і четвертий, скільки б не мав. Вісім тисяч, я вважаю, надто багато. Хай би 200-300 гривень. У це ще можна повірити", - переконує керівник Вінницького державного комбінату ритуальних послуг.

В секторі №79 місця для простих смертних. Тут ховають без хабарів. Але щоб дістатися до цих могилок треба пройти через увесь цвинтар. Це щонайменше півгодини.

На ринку ритуальних послуг Вінниці є кілька фірм. У похоронному бюро кажуть, що їм пакостять конкуренти. І по-філософськи погоджуються: лежати ближче до входу на кладовище ще не означає потрапити в рай.

Читайте також:

Каховського суддю заарештували за замах на вбивство

СБУ: громадяни не захищені перед свавіллям чиновників

У суді, де "колядував" Зварич, знайдено мільйонні зловживання

На хабарі спіймано заступника голови Уманського міжрайонного суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: