У ВР зареєстрували проект Житлового кодексу

У парламенті зареєстровано проект Житлового кодексу України, розроблений відповідно до Конституції й положень Концепції державної житлової політики.

Як повідомляє Інформаційне управління апарату Верховної ради, проект документа розроблено відповідно до Конституції України й положень Концепції державної житлової політики, а також з урахуванням основних напрямів стимулювання житлового будівництва та забезпечення житлом населення України.

У проекті враховано зауваження та пропозиції членів робочої групи, народних депутатів України. Документ доопрацьовано з урахуванням зауважень обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Житловий кодекс має стати основним законодавчим актом у житловій сфері, який визначатиме стратегію забезпечення житлом громадян України, утримання та збереження житлового фонду, бронювання житлових приміщень та збереження їх за тимчасово відсутніми громадянами.

Проект визначає необхідні правові поняття, забезпечує регулювання правовідносин, що виникають у вищезгаданих та інших випадках, під час реалізації громадянами України своїх конституційних прав на житло.

Законопроектом передбачається забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов і соціального захисту, за кошти державного і місцевих бюджетів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності. Визначено, що соціальне житло - єдиний вид житла, яке безоплатно надається громадянам, що потребують соціального захисту, на підставі договору найму соціального житла.

Облік громадян, які потребують соціального захисту й забезпечуватимуться житлом за рахунок держави, вестимуть лише за місцем проживання в місцевих органах самоврядування.

Відповідні статті законопроекту регулюють порядок переведення житлових будинків та житлових приміщень у нежитлові, порядок використання нежитлових приміщень, загальні права та обов`язки власників житла, питання реприватизації житла, складові плати за житло, питання позбавлення наймача права користування житлом, а також порядок надання житла у зв`язку з виселенням з різних причин з державного та комунального житлового фонду.

Законопроектом передбачено диференційоване запровадження окремих норм Кодексу.
Розробники нової редакції Житлового кодексу мотивують необхідність його прийняття тим, що положення чинного Житлового кодексу Української РСР, незважаючи на значну кількість внесених до нього змін, не регулюють питань будівництва та придбання громадянами житла.

Прийняття Житлового кодексу забезпечить необхідне правове поле для реалізації громадянами України конституційного права на житло та запровадить державний нагляд і контроль за використанням житла та його утриманням.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: