У ВРУ внесли законопроєкт, який спрощує розгляд законів з понад 2 тисячами правок

Дата публікації
Перегляди
6862
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У ВРУ внесли законопроєкт, який спрощує розгляд законів з понад 2 тисячами правок

Фото: УНІАН

Автори законопроєкту — Володимир Ар'єв, Віктор Сюмар та Ростислав Павленко.

Нардепи від фракції "Європейська солідарність" розробили законопроєкт, який спрощує розгляд законопроєктів, до яких подано понад 2 тисячі поправок. Текст законопроєкту про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо оптимізації процедури розгляду законопроектів у другому читанні (№3313) розміщено на сайті парламенту.

Автори законопроєкту — Володимир Ар'єв, Вікторія Сюмар та Ростислав Павленко. Вони пропонують доповнити статтю 120 Регламенту частиною восьмою, у якій визначити, що у випадку подання до другого читання законопроекту більш як 2 тисячі пропозицій, поправок, Верховна Рада може прийняти процедурне рішення про розгляд відхилених головним комітетом пропозицій, поправок без обговорення.

У разі ухвалення такого рішення кожна депутатська фракція отримує право на виступ до 10 хвилин, а позафракційні депутати, які мають зареєстровані поправки, — до 3 хвилин.

Депутати пояснюють, що досвід роботи поточного та попередніх скликань свідчить про те, що шляхом масового подання правок, парламентарі намагаються затягнути розгляд законопроєктів.

"Затягування розгляду законопроектів у другому читанні відбувається переважно шляхом недобросовісного подання величезної кількості пропозицій, поправок до другого читання, розгляд яких може тягнутися місяцями. Відповідно, платники податків змушені оплачувати беззмістовну роботу Верховної Ради України, а громадяни і держава не можуть вчасно отримати необхідні законодавчі акти", — зазначають автори законопроєкту.

Якщо цей проєкт закону ухвалять, він дозволить пришвидшити процедуру розгляду законопроєктів у другому читанні.

Напередодні народні депутати України подали до законопроєкту про неповернення банків колишнім власникам понад 16 тисяч поправок. Така кількість правок — рекорд за всі часи роботи Верховної Ради України.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6862
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація