У всіх школах Івано-Франківська повісять портрети Шухевича

Громадська організація хоче передати школам Івано-Франківська портрети історичних постатей, згадування про яких були вилучені зі шкільних підручників історії.

Активісти громадської організації "Нова Галичина" започаткували акцію з передачі до шкіл Івано-Франківська портретів національних героїв України.

Зокрема, вже виготовлені портрети командира УПА Романа Шухевича, повідомили у прес-службі громадської організації.

Приводом до акції стало те, що у нові шкільні підручники з історії за ініціативою Міністерства освіти та науки було внесено правки, якими "спотворено факти з історії України".

Зокрема, "зі змісту підручників Міносвіти зажадало вилучити Героїв Крут, Українських Січових Стрільців, визвольну боротьбу УПА в роки Другої світової війни, суспільно-політичні події в Україні початку ХХІ століття", - підкреслили в громадській організації.

"Переписуючи історію, ми так чи інакше перепрограмовуємо майбутнє України, - наголосив лідер "Нової Галичини" Павло Андрусяк. - Сьогодні в Україні почалася війна з мертвими, яка є, по суті, війною з майбутніми поколіннями".

За його словами, "Нова Галичина" зробила перший символічний крок – виготовила портрет командира, генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича. Адже саме його портрет вилучено з підручника "Вступ до історії України" для 5 класу, додав Андрусяк.

Всього виготовлено 50 портретів Шухевича, які будуть передані в усі школи Івано-Франківська (в місті 26 шкіл).

Крім того, активісти "Нової Галичини" планують підготувати цілу низку портретів героїв визвольних змагань.

Раніше автор книги для 5 класу "Вступ до історії України" Віктор Мисан розповів, що в нові шкільні підручники з історії за ініціативою Міністерства освіти та науки було внесено правки, покликані сформувати у школярів неагресивний образ Росії.

Тому зі змісту підручників Міносвіти зажадало вилучити героїв Крут, Українських Січових Стрільців, визвольну боротьбу УПА в роки Другої світової війни, суспільно-політичні події і життя в Україні початку ХХІ століття.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник проти героїзації головнокомандувача УПА Романа Шухевича та лідера ОУН Степана Бандери- ці люди у нього "викликають зневагу". У зв'язку з цим урядовець висловив переконання, що їхні героїзовані образи не повинні бути у підручниках з історії.

Читайте також:

Табачник заборонив героїзувати Бандеру, Шухевича і Мазепу

Міносвіти змусило автора підручника з історії відбілити Росію

Янукович заявив, що історію не можна переписувати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: