У ялтинського музею Чехова вітром знесло дах

Будинок-музей Чехова в Ялті чекає на обіцяну допомогу від нового президента Віктора Януковича: будівля терміново потребує реставрації.

Одна з будівель Будинку-музею Чехова в Ялті - "Білої дачі", де письменник жив з 1899 по 1904 рік, - вже два тижні стоїть без даху, який був сильно пошкоджений вітром.

Вітер зірвав частину крівлі площею близько 35 квадратних метрів з адміністративної будівлі музею, де розташована також літературна експозиція, в ніч на 16 лютого. Будинок, де жив Чехов, від вітру не постраждав.

"Сергій Петрук - він з сьогоднішнього дня є директором музею - сам залізав на дах і закривав діру плівкою. Експозицію довелося згорнути, експонати ми перенесли в місця, де на них не потрапить дощ", - розповіла заступник директора музею Алла Головачева.

За її словами, грошей на ремонт крівлі у музею немає.

Планувалося, що в квітні в цьому приміщенні відбудеться Міжнародна наукова конференція "Чеховські читання в Ялті".
За словами заступника директора музею, ні влада Криму, ні влада України не виділили на ліквідацію наслідків надзвичайної події "ні копійки".

"На капітальний ремонт даху необхідно 328 тисяч гривень (близько 40 тисяч доларів). За досвідом минулих років, навряд чи ми цю суму отримаємо (від держави). Поки я бачу вихід у зверненні до добродійної допомоги на рівні світової громадськості", - сказала Головачева.

Вона повідомила, що гроші на ремонтні роботи готова перерахувати добродійна організація, яка об'єднує британських прихильників Чехова.

За словами Головачевої, проблеми є і у "Білої дачі" - будівлі, в якій Чехов провів останні роки життя.

"Днями через підтоплення ґрунтовими водами від стіни на рівні фундаменту відкололися два великі валуни. У якому стані зараз фундамент, невідомо", - сказала вона.

Нагадаємо, чинний президент України Віктор Янукович під час передвиборної кампанії,обіцяв у разі перемоги на виборах видати указ про реставрацію Будинку-музею Чехова. Його виступ із цього приводу ознаменувався конфузом – Янукович назвав Чехова "великим українським поетом".

У січні цього року на 150-річний ювілей Чехова ялтинський музей не отримав від держави грошей ані на ремонт, ані на святкові заходи.

Читайте також:

Київська влада виселяє митців з Будинку актора

Янукович назвав Чехова "великим українським поетом"

Ющенко призначив себе головою "Мистецького арсеналу"

В Одесі випадково знайшли картину Тиціана вартістю 200 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: