У Януковича готують нові правила виборів у Раду

У новому законі про вибори буде змінено порядок формування і функціонування виборчих комісій, а також суттєво скорочено термін виборчої кампанії.

Адміністрація президента готується внести до парламенту новий проект закону про вибори народних депутатів України. Наприкінці минулого тижня відбулося засідання робочої групи при президенті з питання реформування виборчого законодавства. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, пише "Дело".

"Це була перша робоча нарада, в ході якої обговорювалися питання формування і функціонування виборчих комісій і те, як ефективно побудувати роботу менеджменту, що працює на виборах", - зазначив Лавринович.

У новому законі про вибори буде змінено порядок формування і функціонування виборчих комісій, а також суттєво скорочено термін виборчої кампанії. Але головне нововведення стосуватиметься впровадження змішаної виборчої системи, апробованої владою на останніх місцевих виборах, коли частина депутатів обиралася за партійними списками, а частина боролася за мандати в округах.

"Зміни до закону про парламентські вибори в Україні будуть подані і прийняті парламентом до початку виборчого процесу, що дозволить не міняти правила проведення виборчої кампанії на ходу, як це у нас іноді трапляється", - повідомив народний депутат Владислав Забарський.

За словами Лавриновича, за умови планомірної роботи групи законопроект буде внесений до парламенту навесні 2011 року. А самі вибори пройдуть в 2012-му, а не навесні 2011 року, як того вимагала опозиція.

Незважаючи на запевнення міністра юстиції про те, що вибори будуть лише через два роки, депутатський корпус все ще дискутують щодо дати проведення парламентських виборів. "Вибори в 2012 році невигідні Партії регіонів, адже на той час через масштабні реформи, які в основному сприймаються народом негативно, рейтинг цієї політичної сили різко впаде", - впевнений народний депутат від фракції НУ-НС Віктор Матчук. Крім того, на думку політика, спокійному виборчому процесу в країні може перешкодити проведення Євро-2012.

Опозиція не виключає, що вибори будуть оголошені несподівано, в найбільш вигідний для влади момент. Ґрунт для цих чуток дають самі регіонали. Поки у президента вирішують, як поміняти виборче законодавство, в Партії регіонів вже підрахували, скільки грошей потрібно виділити на кожний з округів. "Відповідно до кошторису, в середньому на виборчий округ буде витрачено близько 2 мільйонів гривень", - заявило джерело в керівництві політичної сили.

"Регіонали" не приховують, стверджуючи, що готуються до виборів заздалегідь. "Будь-яка поважаюча себе партія повинна бути готова до виборів завжди. Ми точно готові!" - Повідомив Владислав Забарський. Народний депутат закріплений за одним з округів у Криму.

Політолог Кость Бондаренко переконаний, що зацікавлені у виборах лише ті політичні сили, які зараз в Раді не представлені - "Фронт змін" Арсенія Яценюка, "Сильна Україна" Сергія Тігіпка. Зацікавлена і Партія регіонів, яка може збільшити свою фракцію в парламенті.

У цілому ж, на думку Бондаренка, вибори до парламенту можуть бути як у 2011-му, так і в 2012 році - вони будуть призначені, як тільки Рада перестане виконувати завдання президента.

У той же час політолог Костянтин Матвієнко зазначає, що вибори навесні 2011 року невигідні ні опозиції, ні владі. За його словами, парламент дискредитований, оскільки просто штампує те, що пропонує Адміністрація президента. А опозиція не може ефективно привернути увагу до того, що вона називає репресіями. Якщо вибори будуть проходити навесні 2011-го, то регіонали отримають парламент, який не сильно відрізняється від нинішнього, вважає Матвієнко.

До цих факторів політолог Олександр Дем'янчук додає ще один: вибори навесні 2011 року невигідні для партії влади з урахуванням негативної реакції населення на прийняття податкового та інших кодексів.

Читайте також:

Вибори в Україні у десятки разів дорожчі, ніж у розвинених країнах

ЦВК відмовилась дати старт виборам Верховної ради

У Венеціанській комісії хочуть знати дату українських виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: