У Януковича переписали судові правила

Новий закон "Про судоустрій України та статус суддів" передбачатиме скорочення терміну розгляду справ за адміністративними позовами, повторний розгляд справ а також пону ліквідацію військових судів.

Адміністрація президента підготувала новий закон про реформу судоустрою. Про це повідомляє "Українська правда".

За словами співрозмовника, в новому законі будуть враховані висновки Венеціанської комісії від 16 березня поточного року, а також висновки і рекомендації експертів ПАРЄ.

Новий закон буде називатися "Про судоустрій України та статус суддів". Він викладений на 159 сторінках, до якого додаються більше 250 сторінок порівняльної таблиці із змінами у Цивільний, Адміністративний та Господарчий процесуальні кодекси.

Крім того, зазначається, що до кінця поточного року адміністрація підготує закони про реформу Кримінально-процесуального кодексу та закону про прокуратуру.

Зокрема, згідно з законопроектом, терміни розгляд справ за адміністративними позовами будуть значно скорочені.

На розгляд адміністративних справ у суді першої інстанції буде надаватися 30 днів, на подачу жалобу про апеляцію - 10 днів, на розгляд апеляції - 30 днів. На подачу та розгляд касації відповідно 10 та 30 днів.

При цьому скасована можливість повторного розгляду справ.

До того ж, згідно з документом, суд зобов'язує органи влади надавати звіти про виконання судових рішень. В разі невиконання суди мають право накладати значні штрафи, половина якого буде стягуватись на користь державного бюджету, а інша половина - на користь позивача.

В адміністративних справах стосовно бездіяльності влади позови повинні будуть розглядатися протягом 5 днів без права оскарження прийнятого рішення.

Також під час розгляду адміністративних справ суди зможуть надсилати повідомлення та повістки електронною поштою. Для прискорення розгляду адміністративних справ усі органи влади будуть зобов'язані зареєструвати електронні поштові скриньки.

Реєстр усіх почтових скриньок повинен бути опублікований на офіційному сайті Державної судової адміністрації України.

Крім того, будуть повністю ліквідовані військові суди.

Читайте також:

Реформи Януковича пересварять коаліцію

Уряд планує відібрати у Януковича торгівлю зброєю

Янукович доручив переписати Конституцію

У Раду внесено постанову про імпічмент Януковичу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: