У Януковича похвалилися, як Азаров вчить українську мову, а Табачник українізує народ

В Адміністрації президента нагадали, що саме вони, а не Ющенко, сприяли розвитку української мови та привили українцям любов до неї.

В Україні немає русифікації - українську мову вчить навіть прем'єр-міністр Микола Азаров, який не зробив це за 20 років незалежності країни. А міністр Дмитро Табачник спонукає студентів до вивчення рідної мови.

Про це в коментарі ЛІГАБізнесІнформ заявила заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман.

"Я думаю, що все більше і більше з кожним роком ми чуємо українську мову в Україні. І те, що сьогодні батьки в Донецьку і Луганську відстоюють україномовні школи - це надзвичайно позитивний процес. Ще кілька років тому, коли ми їхали в цей регіон, батьки скаржилися, що в першому класі дітей навчають українською мовою. Таким чином, сьогодні любов, повага і тяга до української мови зростає ", - підкреслила Герман.

"Подивіться: навіть Азаров вчить українську мову. Виходить у нього це добре чи в чомусь не дуже - але він хоче вчити мову і намагається це робити. А за 20 років незалежності він цього не робив. І я б не говорила про рівень. Людині потрібно допомагати навчитися. Тому що це надзвичайно позитивно ", - зазначила заступник глави АП.

За її словами, таким чином стверджується незалежність України, її культура і цінності. "Те, що президент Віктор Янукович посилає в бібліотеку в Москву україномовні книги зі своєї бібліотеки, свідчить про те, що ми утверджуємося як народ, держава, і як громадяни держави", - додала Герман.

"Справа не в тому, скільки говорити про українізацію. Може, якщо ми менше про це говоримо, то процес йде значно швидше. Ющенко гнав коней поперед себе - і до чого це призвело? Люди не люблять, коли їм що-небудь нав'язують, тим більше українці ", - сказала вона.

За словами заступника голови АП, "українці звикли завжди все робити наперекір". "Приміром, наперекір міністру Табачнику. Якби він нав'язував студентам українську мову, то вони б боролися з цим. Сьогодні він нав'язує їм щось інше - вони відповідають дзеркально, вимагаючи українську мову. Так що мені іноді здається, що, може бути , це у Табачника така тактика, щоб на сході України виступали за українську мову? Ну, якщо так - браво! " - Зазначила, сміючись, Герман.

"Я завжди кажу: головне - результат. Тому що головне - розбудити любов до української мови. Побудувати школу - це дуже просто, тому що це цеглу, цемент, дерево і гроші. А ось пробудити любов до рідної мови - це дуже важливо", - сказала Герман.

Нагадаємо, сьогодні у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови під егідою ЮНЕСКО.

Читайте також:

Експерт: у 2060-му українська мова може померти

У Києві дівчину відмовилися взяти на роботу через українську мову

Табачник розповів про переваги російської мови

ПР: п'ять років насильницької українізації призвели до неграмотності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: