У Януковича привідкрили завісу над таємною формулою 3+1

В Адміністрації президента розповіли про формулу "3+1", яка має на увазі угоду про Митний союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

Оптимальною для України могла б стати одна угода про зону вільної торгівлі між Україною та Митним союзом замість трьох нині чинних двосторонніх документів про ЗВТ з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

Таку думку висловили співрозмовники ZN.UA - як експерти, так і представники влади.

Тому в надрах деяких українських інституцій був придуманий ще один варіант - формула "3+1", про який згадав у посланні президент Віктор Янукович.

Експерти зазначають, що це за "пакетна угода", всі поки що губляться в здогадах. Наскільки глибоко опрацьована запропонована формула - теж питання.

Джерела з адміністрації президента, знайомі з суттю нового формату, пояснюють, що він міг би містити в собі, зокрема, секторальні угоди про вільну торгівлю, створення "вільних експортних зон", реалізацію спільних програм розвитку інфраструктури і транзитних коридорів, уніфікацію тарифів і правил транспортних перевезень, спільну модернізацію системи держстандартів за європейськими зразками, розробку і впровадження механізмів підвищення ефективності співробітництва митних і податкових органів, створення спільного ринку освітніх послуг і багато чого іншого.

Більш докладний опис формату "3+1", очевидно, буде презентовано особисто російському прем'єрові Володимиру Путіну, зазнчає видання.

Нагадаємо, під час звернення до парламенту Янукович вперше згадав про формулу "3+1", саме за якою президент хоче потягнути Україну у Митний союз.

За словами президента, цей курс ніяким чином не зашкодить стосункам з Росією. Янукович аргументував це тим, що вже у найближчому майбутньому буде підписана декларація про зміст українсько-російського стратегічного партнерства.

При цьому він наголосив, що відносини мають будуватися на основі поваги до національних інтересів.

Нагадаємо, що ще у грудні 2010 року Янукович заявив, що влада ніколи не знайде 300 голосів у Верховній раді для ратифікації рішення про вступ держави до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану.

Як відомо, у Митний союз входить зараз Росія, Білорусь і Казахстан.

Читайте також:

МЗС: переговори про асоціацію з Євросоюзом дуже успішні

Вільна торгівля між Україною та ЄС налякала росіян

Путін: якщо Україна приєднається до зони вільної торгівлі, Росія вибудує кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: