У Януковича є копія Євангелія, на якому присягає президент

Митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон та Єпископ Бердянський і Приморський Єлисей виступили проти заяв Тимошенко.

У кандидата в президенти Віктора Януковича є неабиякі заслуги перед Богом, він дуже віруючий і в нього навіть є копія Пересопницького Євангелія, - заявляє духовенство.

Митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон сподівається, що кандидат у президенти Віктор Янукович буде обраний главою держави і "покладе руку на Євангеліє всупереч всяким підступам і всяким заяв".

Про це він сказав в суботу в Авдіївці після освячення храму Архистратига Божого Михаїла, повідомляє офіційний сайт Донецької обласної організації Партії регіонів.

У свою чергу, Єпископ Бердянський і Приморський Єлисей, який теж спілкувався з журналістами, назвав "неправильним" недавнє резонансна заява прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про те, що "рука Януковича ніколи не ляже на Пересопницьке Євангеліє".

"Я думаю, що це не є правильно, - відзначив Єпископ Бердянський і Приморський Єлисей. - Пересопницьке Євангеліє є надбанням усього українського народу і нашої церкви. Це святиня не тільки для прем'єр-міністра, яка вказує, кому класти руку, а кому ні. Я знаю також і про те, що у Віктора Федоровича є копія Пересопницкого Євангелія, що для нього є святинею".

"Кого Господь обере - той і покладе руку, - додав Митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон. - Ми думаємо, що так буде. І ми сподіваємося, що Віктор Федорович покладе руку на Євангеліє всупереч всяким підступам і всяким заяв".
Владика зазначив, що Віктор Янукович зробив дуже багато для православної церкви, особливо в Донбасі .

"Це, звичайно, і кафедральний собор в місті Донецьку, це і інші храми в районах і містах нашої області, це наша Святогірська лавра, це Свято-Микільський жіночий і чоловічий монастир. Я знаю Віктора Федоровича, що він не стоїть осторонь від Києво-Печерської Лаври, він не стоїть в сторони і від Чернівецької області, де зроблено дуже багато для дитячого будинку. Взагалі про цю людину треба говорити не тільки як про кандидата, але як про православну віруючу людину, і моя діяльність як митрополита тут на Донбасі, в Донецькій області почалася за допомогою його, коли він був губернатором ", - сказав Митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон.

Він зазначив, що вся православна церква знає про заслуги Януковича "перед Богом, перед нашою церквою православної, перед єдністю наших народів, і я думаю, що це одна з тих кандидатів, який повинен бути президентом нашої держави, православного держави Україна".

Крім того священнослужителі прокоментували журналістам і неоднозначний факт реєстрації одного з священиків УПЦ Київського патріархату як довіреної особи Юлії Тимошенко в Донецькій області.

"У нас в країні складається досить цікава ситуація, - відзначив Єпископ Горлівський і Слов'янський Митрофан. - От ми зараз сказали кілька добрих слів про кандидата в Президенти Віктора Януковича, а потім православну церкву звинуватять в агітації, скажуть, що ми займаємося підтримкою одного з кандидатів у президенти, будуть посилатися на закон України, який забороняє релігійним організаціям пряму підтримку кого-небудь з кандидатів і участь в політичному процесі".

"Церква дійсно не бере участі в політиці, тому що, заходячи в храм, людина не повинна думати: тут знаходяться його політичні опоненти, або його союзники. Але сьогодні, коли якийсь Сергій Горобцов, що іменує себе архієпископом Київського патріархату, є довіреною особою одного з кандидатів у президенти, - це пряме порушення державного законодавства, і ніхто не звинувачує так званий Київський патріархат в агітації ", - додав він.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко заявляла, що не допустить присяги Віктора Януковича на Євангелії.

Читайте також:

Регіонали звинуватили Тимошенко в образі православних

Янукович розвісить у школах ікони замість власних портретів

Янукович: шлях України в Європу буде чистим як водохресна вода

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: