У Януковича затягують з наданням премій "незручним" науковцям

Держпремія у галузі науки і техніки присуджується указом президента України, який оприлюднюється зазвичай до 1 грудня поточного року.

 Адміністрація президента затягує з присудженням Державної премії в галузі науки і техніки за 2010 рік. Дехто з  науковців вважає, що це пов’язано з лауреатами, які з тих чи інших причин не влаштовують президента Віктора Януковича та його оточення.

Згідно з чинним положенням, Держпремія у галузі науки і техніки присуджується указом президента України, який оприлюднюється зазвичай до 1 грудня поточного року, пише "Дзеркало тижня Україна".

У той же час, незабаром закінчується термін прийняття робіт на здобуття Державної премії 2011 року. Проте лауреати-2010 так і не названі.

Як пише видання, багато науковців вважають, що головну роль у затримці указу зіграв людський чинник: серед здобувачів Держпремії є прізвища, котрі з певних причин не влаштовують главу держави та його оточення.

Цю версію підтвердило і джерело видання у владних структурах.

Нарікання на інтриги під час розгляду та конкурсного відбору робіт були ще восени. Говорилося про спроби тиску на членів комітету, намагання проштовхнути роботу, яку важко зарахувати до категорії "видатних наукових досліджень".

Серед авторів робіт, які не пройшли відбір є, зокрема, Олександр Єфремов, Віктор Тихонов, Тетяна Бахтєєва, Анатолій Близнюк, Юрій Хіврич.

У той же час на сайті Держкомітету, зазначається, що відбір пройшла робота, де співавторами є колишній міністр Кабінету міністрів Анатолій Толстоухов, який є провідним науковим співробітником Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України. Також відбір пройшла робота за співавторством депутата від Партії регіонів Григорія Калєтніка.

 ід роботою, де співавтором є Калєтнік, міститься коментар, що його прізвище поставили замість іншого науковця - Семенова Володимира Григоровича. На це адміністрація відповіла, що таке рішення ухвалює організація або установа, яка представляє роботу.

Видання зазначає, що політиків і високопосадовців здебільшого запрошують у співавторство з однією метою — використати їх як пробивну силу для того, щоб проштовхнути роботу, яка за інших обставин не має жодних перспектив бути відзначеною.

У той же час академік Володимир Семиноженко припустив, що затримка з президентським указом може бути викликана "технічними причинами", оскільки в АП наразі йде величезний вал документації, яку апарат просто не встигає обробляти.

Читайте також:

Герман: чиновники могли фільтрувати питання до Віктора Януковича

Тимошенко: влада свідомо замовчує ювілей Лесі Українки

Литвин знайшов в оточенні Януковича "шкідників"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: