Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У єдиній досі відкритій лаврі УПЦ МП нехтують масками та не дотримуються карантину

У єдиній досі відкритій лаврі УПЦ МП нехтують масками та не дотримуються карантину

Всі інші лаври вже позачинялись через епідемію коронавірусу.

В Україні лишилася лише одна лавра Московського Патріархату, яку досі не закрили на карантин. За офіційною інформацією, випадків зараження там немає, але заходи безпеки повністю ігноруються. Богослужіння - натовпом, без масок, з цілуванням ікон та прикладанням до хреста, йдеться у ТСН.12:00.

Свято-Успенська лавра у місті Святогірськ на Донеччині - популярне місце для екскурсій та паломників Московського Патріархату, але під час карантину людей тут в сотні разів менше. Журналісти зайшли сюди як туристи, але дуже вирізнялись серед місцевих, адже були одними з небагатьох, хто вдягнув на обличчя маску.

 На вході, який охороняють "козаки" журналістці відразу радять пов’язати на стегна хустку і зняти "непотрібну" маску.

"Примушують, як поліція, то вдягаємо, а так – ви бачите – всі без масок", - кажуть на вході.

Ви б не зайшли так у супермаркет чи на пошту. Але в храм – можна. Під час служби тут  близько двох сотень людей, жодного дистанціювання. До ікон прикладають маленьких дітей і навіть мови немає ані про маски чи рукавички, ані про дезінфекцію.

Києво-Печерська Лавра пручалась, але від коронавірусу зачинилася першою – з чотирма блокпостами на виїздах. Є смерті серед монахів, але в Лаврі намагалися спростовуватися взаємозв'язок з COVID-19.

Відео У Донецькій області в лаврі продовжують проводити масові богослужіння без засобів захисту і дезінфекції

В Україні лишилася лише одна лавра московського патріархату, яку досі не закрили на карантин. За офіційною інформацією, випадків зараження там немає, але заходи безпеки повністю ігноруються. Богослужіння - натовпом, без масок, з цілуванням ікон та прикладанням до хреста. ТСН відвідала службу на Донеччині і усе бачила.  Більше про коронавірус

У Донецькій області в лаврі продовжують проводити масові богослужіння без засобів захисту і дезінфекції

Інфекція зачепила церковну верхівку – настоятеля Лаври Павла та очільника осередку Московського Патріархату Онуфрія.

Почаївська лавра у Тернопільській області закрилася другою тиждень тому. Разом з церквами на карантин закрили й все місто. Досвід єдиновірців Святогірську лавру нічому не вчить. У прямому ефірі під час оголошеного жорсткого карантину тут помазують, на прямих трансляціях з великодніх церемоній церква геть забита, навколо – хресна хода. Тепер стиль прямих ефірів змінився – показують монахів та попів, вірних – ні.

Намісник Святогірської лаври митрополит Арсеній свою паству заспокоює: "Один батюшка дуже цікаві слова сказав: "А що буде? - Ми всі помремо".

Місцева влада не бачить жодної проблеми у скупченні людей у лаврі, кажуть, тут живе 400 монахів та 200 переселенців.

Кореспондентка ТСН Наталя Нагорна

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залиште свій коментар

Вибір редакції