У ЄС натякнули, що успіху України заважає не опозиція, а влада

У Європі, коментуючи заяву Льовочкіна про зрив опозицією переговорів з ЄС, заявили, що опозиція навпаки наполягає на тому, щоб переговори з ЄС якомога швидше просувалися, а уряд шукає причини для затягування переговорів.

Європейська народна партія, в яку в якості спостерігача входить партія "Батьківщина", вважає нісенітницею заяви про те, що українська опозиція намагається зірвати саміт "Україна-ЄС".

Про це сказали євродепутати від Німеччини Ельмар Брок і Міхаель Ґалер, коментуючи відповідну заяву глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна.

"Українська опозиція навпаки наполягає на тому, щоб переговори з ЄС якомога швидше просувалися", - заявив Брок.

"До того ж, у Європейському парламенті є широка більшість, яка виступає за те, щоб якомога швидше й у конструктивний спосіб досягти позитивного вирішення українських питань", - додав він.

У свою чергу, Ґалер підкреслює, що ЄС веде переговори не з українською опозицією, а з українським керівництвом.

"Якщо український уряд дійсно хоче досягти успіху, а не лише декларує наміри, він не повинен шукати якихось причин для затягування переговорів з ЄС", - каже він.

Водночас, німецький євродепутат заявив, що сама правляча в Україні Партія регіонів залучає численні українські посольства до активного впливу на депутатів Європарламенту, аби досягти перенесення ухвалення критичної резолюції щодо України на час після саміту.

"Вони хочуть переносити це голосування далі й далі, вони не зацікавлені в тому, щоб Європейський парламент ухвалив критичну резолюцію щодо політичного становища в Україні", - сказав Ґалер.

Під "вони" євродепутат мав на увазі зокрема соціалістів у Європарламенті, які в середу, 10 листопада, сприяли другому перенесенню ухвалення резолюції щодо України.

Ґалер говорить про таке собі "компанійство між" європейськими соціалістами й Партією регіонів України. У жовтні ці політичні сили досягли письмового узгодження про плани щодо розбудови співпраці.

Як відомо, на засіданні Європейського парламенту у середу ухвалення критичної резолюції щодо України, заплановану на 11 листопада, було перенесене на період з 22 по 25 листопада.

У Європейській народній партії наголошують на тому, що традиційно ухвалення перед самітами ЄС з керівництвами інших країн Європейський парламент чітко окреслює свої позиції щодо двосторонніх відносин.

До рішення про перенесення питання резолюції по Україні Сергій Льовочкін звинуватив опозицію в намаганні зробити "все можливе для того, щоб саміт Україна-ЄС був неуспішним".

До Європейській народній партії, яка є найбільш чисельною в Європарламенті, на правах спостерігача входить опозиційна українська партія "Батьківщина".

Читайте також:

Льовочкін: опозиція зриває переговори України з Євросоюзом

У листопаді Україна може отримати план щодо безвізового режиму з Євросоюзом

ЄС: перехід України на безвізовий режим буде дворівневим

Безвізовий режим Україні нададуть лише разом з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: