У ЄС радять спрямувати мовний закон до Венеціанської комісії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Євросоюзі кажуть, що новий закон має відповідати конвенціям Ради Європи.

ЄС наполягає, що законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" має відповідати міжнародним нормам та зобов’язанням України.

Про це йдеться у офіційній позиції Євросоюзу з цього питання, що надана у відповідь на запит "Європейської правди".

"Рекомендуємо подати законопроект до Венеціанської комісії для висновку (щодо відповідності європейським стандартам)", - зазначається у коментарі ЄС.

В Брюсселі зауважили, що спостерігають за процесом і знають про ухвалення Верховною Радою цього закону у першому читанні.

Обов’язковою умовою в ЄС вважають відповідність нового закону конвенціям Ради Європи, учасником яких є українська сторона. "Україна повинна продовжувати виконувати свої міжнародні зобов'язання, в тому числі в рамках Європейської хартії регіональних мов або мов меншин та Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин", - йдеться у коментарі.

У Європейському Союзі наголосили на тому, що під час підготовки пропозицій до другого читання український парламент має провести консультації зі сторонами, на які впливає нове законодавство, включаючи представників національних меншин.

Нагадаємо, Верховна Рада України 4 жовтня у першому читанні ухвалила новий законопроект про мови. За нього проголосував 261 депутат. 

За ухваленим документом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська, а спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності всупереч Конституції і встановленій конституційній процедурі провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу.

ВідеоМовне питання викликало бурхливу реакцію у народних обранців

Депутати ухвалили закон про українську мову, поки - лише у першому читанні. Одним він видається занадто радикальним: незабаром можна буде поскаржитися на того, хто порушує ваше право на спілкування державною мовою, і порушника оштрафують. Іншим - навпаки, надміру поміркованим, адже за національними меншинами залишаються широкі права на їхні мови. 

Мовне питання викликало бурхливу реакцію у народних обранців

Публічне приниження чи зневажання української мови прирівнюють до наруги над державними символами України і карають за законом. Документ регулює застосування української в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Його дія не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійні обряди.

Залиште свій коментар

Вибір редакції