У ЄС впевнені, що Україна може стати європейським гігантом

Заступник глави британського урряду Нік Клег упевнений, що Україна може стати європейським гігантом за умови побудови в країні ринкової економіки.

За умови побудови в Україні ринкової економіки вона може стати європейським гігантом, упевнені в Євросоюзі.

Про це заявив заступник глави британського уряду Нік Клег у Варшаві на саміті "Східного партнерства".

Він наголосив на важливості подальшого поглиблення інтеграції держав Євросоюзу, що зробить європейське об`єднання ще більш привабливим для потенційних нових членів.

"Країни завжди відрізнялися, рівень інтеграції також був різний, бо народи по різному еволюціонують. Це не проблема, проблема в тому, аби криза не віддалила нас один від одного ще більше. Працюючи рука в руку європейці досягають кращих результатів, ніж повертаючись один до одного спиною", - сказав він.

Британський віце-прем'єр назвав необхідною умовою розвитку "Східного партнерства" лібералізацію економік та гарантування верховенства права в шести державах, включених у програму.

"Кумівський капіталізм без демократичного контролю не діє. Брак прозорості веде до корупції. Без верховенства права не буде інвестицій", - сказав Клег.

Він також висловив переконання, що Україна завдяки потенціалу сільського господарства та енергетичних ресурсів може стати "європейським гігантом" за умови побудови в державі ринкової економіки та запровадження демократичних стандартів, в тому числі, через реформу судової системи.

"Бачимо прогрес (в Україні), на жаль, не можна цього самого сказати про Білорусь", - додав він.

Як повідомлялось, "Східне партнерство" - ініціатива ЄС, почата в травні 2009 року і спрямована на посилення співпраці зі східними сусідами ЄС. До програми "Східне партнерство" спочатку було включено 6 країн-сусідів ЄС: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова і Україна, проте після останніх президентських виборів у Білорусі 19 грудня 2010 року і розгону мирної акції протесту в Мінську участь Білорусі у "Східному партнерстві" була фактично припинена.

Читайте також:

Амбіції України гальмують роботу європейського саміту

Європа дасть Україні майже півмільярда євро

Лукашенко заявив, що він "плювати хотів" на реакцію ЄС

Євросоюз натякнув, що Україні поки не треба заїкатися про членство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: