У Єврокомісії запропонували Путіну та Зеленському особисто обговорити договір щодо транзиту газу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Шефчович вважає, що газове питання обговорять на зустрічі у "нормандському форматі".

Заступник голови Європейської комісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович вважає, що президент України Володимир Зеленський і РФ Володимир Путін 9 грудня на саміті нормандського формату зможуть обговорити контракт з транзиту російського газу через територію України від 1 січня 2020 року.

Про це 19 листопада повідомляє Інтерфакс-Україна.

Марош Шефчович висловив надію, що обговорення контракту на рівні глав держав дозволить прискорити процес визначення долі транзиту і завершити газові переговори до кінця цього року.

Заступник голови Єврокомісії зазначив, що до кінця листопада між сторонами буде проведена зустріч на рівні міністерств і компаній. Брати участь у ній буде, в тому числі і АТ Магістральні газопроводи України, у власність якого в рамках відділення від Нафтогазу України діяльності з транспортування природного газу, буде передано ТОВ Оператор газотранспортної системи України, яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з технічної експлуатації ГТС.

Нагадаємо, 28 жовтня у Брюсселі завершився черговий раунд переговорів між Україною, Росією та ЄС про транзит газу. Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчовіч заявив, що розчарований результатами тристоронніх переговорів.

На початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні постачання газу.

Володимир Путін закликав до обнулення судових претензій між "Газпромом" і українським "Нафтогазом", пов'язаних з урегулюванням проблеми боргу та підписанням контрактів на транзит і постачання газу.

Згодом російський "Газпром" надіслав "Нафтогазу України" офіційну відповідь, у якій відмовився постачати газ до України напряму доти, доки Україна не відмовиться від своїх перемог у міжнародних арбітражах.

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Відео Меркель ініціювала телефонну розмову з Путіним щодо "нормандської зустрічі" і транзиту газу

Звіти про розмову німецької канцлерки і російського президента оприлюднили на офіційних сайтах обидвох, але подробиць обмаль. Відомо лише, що ініціювала спілкування Меркель. Ішлося про підготовку до саміту за участі України, Франції, Німеччини та Росії, але дату його сторони не назвали.    

Меркель ініціювала телефонну розмову з Путіним щодо "нормандської зустрічі" і транзиту газу

Залиште свій коментар

Вибір редакції