У Європарламенті створять групу "Друзів України"

Депутати Європарламенту збираються створити міжфракційне об'єднання для підтримки України на її шляху до євроінтеграції.

У Європейському парламенті заявили про намір створити міжфракційне об'єднання депутатів під назвою "Друзі України".

Як повідомив депутат Європарламенту від Польщі Павел Залевський, вже незабаром ця ініціатива отримає формальне втілення.

Залевський зазначив, що об'єднання матиме на меті підтримку України на шляху вступу до Євросоюзу.

"Загалом, згідно з правилами і регламентом Європарламенту, ми можемо створити таке об'єднання. Щонайменше конкретну мету ми вже маємо - підтримати Україну на її шляху до євроінтеграції", - підкреслив Залевський.

Водночас у Європейській асоціації українців розповіли, що заохочують Європарламент до створення такої групи вже кілька років.

"Наша організація зверталася до депутатів із пропозицією створити міжфракційну парламентську групу "Друзі України", яка була б коментатором подій і лобістом українських інтересів у Європі. Звісно, основою такої групи мали б стати депутати від Польщі. Тоді ми ще спілкувалися щодо цього з Єжи Бузеком: він, по суті, був провідником цієї ідеї ще до того, як став президентом Європарламенту. Також важливу роль відігравав британський парламентар Чарльз Таннок", - зауважив президент асоціації Олексій Толкачов.

За його словами, остаточне формування такої міжфракційної депутатської групи не залежить від формального схвалення більшістю Європарламенту, достатньо кількох депутатів для підписання меморандуму. Загалом, за прогнозом Толкачова, група "Друзі України" може об'єднати близько 25 із 736 членів Європарламенту.

Нагадаємо, у березні у Верховній раді України оголосили про створення міжфракційного депутатського об'єднання "Європейський вибір". Його співголова, регіонал Анатолій Кінах вже повідомив, що депутатська група готова у майбутньому співпрацювати з "Друзями України".

Про амбітні плани прискорити євроінтеграцію України неодноразово заявляли представники українського уряду. Так, днями прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна стане членом Євросоюзу "менше ніж за 10 років".

Читайте також:

Путін приїде в Україну відмовляти Януковича від європейського курсу

Азаров: Україна буде в Євросоюзі максимум через 10 років

Європа побачила, що імідж України стрімко падає

Українці масово відрікаються від України задля Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: