У Європарламенті відклали резолюцію по Україні через загрозу провалу саміту

Головною причиною відкладання Європарламентом розгляду резолюції про ситуацію в Україні назвали можливість провалу саміту ЄС.

Європарламент відклав прийняття резолюції про ситуацію в Україні до 22-24 листопада. Серед причин такого рішення називають технічні можливості. Але, за інформацією джерел, істинні мотиви - не допустити прийняття критичної резолюції до саміту Україна-ЄС. Про це пише "Коммерсант-Україна" у статті "Нет у резолюции начала".

Раніше передбачалося, що висновки, прийняті Європарламентом, вплинуть на підсумки саміту, тому що ЄС зобов'язаний брати до уваги позицію ЄП при формуванні зовнішньої політики. Однак цього разу євродепутати добровільно відмовилися від такого інструменту впливу.

Ініціаторами цього рішення є дві групи депутатів – ті, які співпрацюють з фракцією соціал-демократів, а також представники країн Східної Європи незалежно від фракційної приналежності. Їх мета - не допустити провалу саміту через критику ЄП на адресу української влади.

Резолюцію Європарламенту про ситуацію в Україні планувалося ухвалити ще в жовтні. Обговорення документа викликало палкі дебати в ЄП. Тоді завдяки зусиллям українських дипломатів і соціал-демократів, які співпрацюють з Партією регіонів, Європарламент відклав затвердження документа до завершення місцевих виборів в Україні.

Ще у четвер, 4 листопада, в офіційному денному порядку на сайті ЄП повідомлялося, що голосування з українського питання відбудеться 11 листопада. До цього планувалося підготувати оновлену редакцію резолюції. Втім, у заявлені строки документ не буде прийнятий.

"95%, що на наступному тижні декларації не буде. 5% я залишаю, тому що політика - річ непередбачувана", - заявила віце-голова делегації ЄП у співпраці з Україною Сіірі Овіір (Естонія).

Глава делегації ЄП Павло Коваль, який очолював місію Європарламенту на виборах, підтвердив цю інформацію і пояснив, що ситуація змінилася з технічних причин. Пан Коваль у п'ятницю залишить Україну, а звіт місії президент Європарламенту отримає тільки в понеділок.

"Для внесення пропозицій щодо резолюції залишається занадто мало часу. Тому політичні групи ЄП вирішили відкласти прийняття документа до наступної сесії, яка відбудеться в Страсбурзі 22-24 листопада", - заявив євродепутат.

"Допомога Україні для відновлення економіки складає 600 млн євро. А резолюція може віддалити можливість Україні скористатися цим фінансовим інструментом", - додав депутат від Латвії, соціал-демократ Олександр Мирський.

Тим часом досі залишається під питанням, наскільки критичною щодо України виявиться прийнята після саміту резолюція.

Читайте також:

Європарламент розгляне ситуацію в Україні 22 листопада

ЄС: перехід України на безвізовий режим буде дворівневим

Євросоюз вирішив закрити двері перед Україною на 10 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: